Stanowiska w branży IT

Dla kogo branża IT?

Wielu z nas zastanawia się, jeśli nie jestem programistom bądź administratorem czy branża IT jest dla mnie? Takie pytanie często zadają samym sobie osoby chcące spróbować zarobkować w powyższym obszarze. Okazuje się, że nie koniecznie trzeba mieć takowe przygotowanie by móc spełniać się w sektorze IT. Mało tego, angaż mogą znaleźć osoby, które w ogóle nie mają przygotowania technicznego.

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Jakie więc stanowiska poza technicznymi?

Z pewnością zainteresowaniem firm IT, poza programistami czy administratorami, będą się również cieszyć testerzy. Najwartościowsi będą ci z konkretnymi narzędziami, posiadający doświadczenie w konkretnej branży. Pośród osób bez przygotowania technicznego to właśnie praca testera będzie najbardziej perspektywicznym obszarem w IT. Wzrastająca na rynku w dużym tempie liczba kursów i szkoleń daje możliwość kandydatom na to stanowisko przekwalifikować się nawet wówczas, jeśli uprzednio działali w zupełnie innej branży. Ponadto równie wartościowi będą project managerowie oraz specjaliści help-desk ze znajomością języka obcego.

Coraz większa otwartość IT.

Osoby związane z analityką internetową oraz szeroko pojętym e-commerce tworzą kolejną grupę, która śmiało może szukać tutaj swojego szczęścia. Niezbędna będzie tu znajomość narzędzi analitycznych, a także posiadanie odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej tę umiejętność. Jako konieczność należy przyjąć zdolność do bezproblemowego posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym. Poza powyższym dochodzi bardzo dużo stanowisk związanych z marketingiem i PR. Finansiści i HR-owcy są także integralną częścią branży IT.

IT, dlaczego warto iść w tym kierunku?

Poza stabilnością zatrudnienia oraz satysfakcjonującymi zarobkami dostrzec można także inne korzyści. Do takich benefitów należeć z pewnością będzie m.in. obracanie się wśród ludzi, którzy zarażają swoją pasją, branie udziału w projektach o wymiarze globalnym, ciągły rozwój, a przy tym poczucie, że nabywa się umiejętności, bez których współczesny świat nie może istnieć.

Zobacz również:  Project Manager - Kto to. Zakres obowiązków

A co z zarobkami dla osób nie będących programistami?

Niestety nie dla wszystkich frukty będą aż tak słodkie. Na niektórych stanowiskach jest to jednak możliwe. W szczególności szanse na osiągnięcie tego będzie miał tester. Jeżeli tylko posiada on wiedzę udokumentowaną np. certyfikatem ISTQB, doświadczenie z konkretnymi narzędziami to może on wówczas wynegocjować satysfakcjonujące zarobki. Szczególnie warto jest rozwijać się w testach automatycznych. Płace są w takich sytuacjach zbliżone do tych, które otrzymują programiści.

Na koniec warto powiedzieć, że finansista czy developer nie będzie szczycił się większymi zarobkami od swoich kolegów zajmujących podobne stanowiska w innych obszarach gospodarki. Natomiast przyznać trzeba, że branża IT jest tą, w której ogólnie zarobki są naprawdę jednymi z najatrakcyjniejszych. Oczywiście, aby osiągnąć taki pułap wymaga to pracy, samozaparcia i długich godzin poświęconych na edukację. Nie jest to jednak niemożliwe!

 

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej