Czy warto zostać programistą? Pytanie retoryczne?

Droga prowadząca do zostania programistą.

W związku z pogłębiającą się cyfryzacją otaczającego nas świata, mnóstwo osób zastanawia się czy oby nie spróbować zarabiać będąc programistom. Nie jest też tak że plany takie snują tylko młodzi ludzie. Coraz częściej na wykonanie takiego kroku decydują się osoby chcące dokonać zwrotu w życiu, mający ochotę posmakować innego zawodowego chleba. Przed podjęciem takiej decyzji jesteśmy jednak zazwyczaj pełni obaw uznając, że temat może się okazać dla nas nieosiągalny.

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Czy programowanie jest dla Ciebie?

Jeżeli zdecydujesz się podjąć rękawicę i pójść w kierunku programowania musisz mieć wobec siebie naprawdę duże wymagania. To co jest nieodłącznymi atrybutami programisty to chęć ciągłego rozwoju i pracy nad sobą. Na pewno na te aspekty będą również zwracać uwagę twoi przyszli pracodawcy. Jeżeli towarzyszy Ci słomiany zapał, a jedyną motywacją są pieniądze, ponieważ słyszałeś, że kolega w ten sposób sporo zarabia, odpuść sobie i zajmij się czymś innym. Natomiast jeśli w kręgu twoich zainteresowań leżą technologie, ostro przesz do przodu, a na dodatek myślisz analitycznie – temat programowania jest jak najbardziej dla Ciebie! Na starcie najistotniejsze są motywacja i zaangażowanie, bez tego ani rusz.

Krok po kroku do przodu.

Przed przystąpieniem do nauki programowania warto abyś wiedział, że jest to proces powolny, a momentami nawet dość żmudny. Żeby osiągnąć cel jakim jest programowanie będziesz potrzebował dużo czasu, zorganizowania samego siebie, oraz dużego nakładu pracy często ponad siły. Niemniej każdy postęp, na który przyjdzie ci ciężko pracować z pewnością będzie smakował wyjątkowo słodko. W końcu nie zachodzi sprzeczność w czymś co może być trudne i zarazem przyjemne. Jeżeli z każdym krokiem będziesz łapał poczucie, że programowanie jest dla ciebie będzie to okres niezmiernie ciekawy i przyjemny. Ilość przeznaczonego na naukę czasu, twoje zaangażowanie oraz na jaką metodę nauki się zdecydujesz będzie miało wpływ jak szybko nauczysz się programować. Przy dobrej organizacji Junior developerem można zostać już w pół roku.

Przeczytaj:  Dlaczego warto i jak szkolić pracowników w branży e-commerce?

Czy warto zostać programistą?

Na etapie nauki programowania z pewnością będą nas nachodziły chwile zwątpienia. Jeśli zdecydujemy się na zainwestowanie sporej ilości czasu i wysiłku, zrodzi się pytanie „czy jest to opłacalne?”. Po zebraniu danych z branży IT specjaliści wyciągnęli jeden wniosek. Mianowicie zostanie programistą zdecydowanie jest opłacalne. Potrzeby rynku są olbrzymie i na dodatek z roku na rok rosną. Nie ma się co oszukiwać jest to zawód przyszłości. Pracodawcy wręcz na własną rękę szukają takich osób do zatrudnienia w swojej firmie. Kuszące są bezsprzecznie zarobki. Dlatego gro ludzi do IT przyciąga również wizja niebagatelnych finansów. Oczywiście zarobki programisty uzależnione są od doświadczenia i umiejętności. Ci najbardziej zaawansowani, czyli Senior developerzy mogą pochwalić się pensją od 10 tysięcy netto w górę. Nie jest natomiast tak, że początkujący programista na starcie będzie otrzymywał wynagrodzenie w takim wymiarze. Plus minus 3 tysiące złotych to wynagrodzenie jakiego można się spodziewać na szczeblu juniora. Ktoś powie, że to nie jest dużo! Nie jest też jednak mało, zważywszy na poziom jaki prezentuje osoba początkująca. To co jest domeną branży IT to fakt, że pozwala na dość szybkie zdobywanie doświadczenia i umiejętności, co ma bezpośrednie przełożenie na podwyższenie osiąganych zarobków. Jeżeli będziesz dostatecznie zmotywowany, a praca nad sobą będzie ci dawała samozadowolenie, zarobki na pułapie 8-10 tysięcy netto możesz otrzymywać już po kilku latach pracy!


Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej