10+ najdziwniejszych wypowiedzeń z pracy

Nudzi Cię obecna praca? Jest mozolna i chcesz z nią jak najszybciej skończyć? Jest prosty sposób, by pozbyć się monotonni. Kilku śmiałków postanowiło już w efektownym stylu powiedzieć “pas” i zerwać umowę w sposób niewątpliwie oryginalny. Przed Państwem 10+ najdziwniejszych wypowiedzeń z pracy. Może ktoś tu znajdzie coś dla siebie 🙂

 

1. Wyjście piruetem

Pracę można rzucić tanecznym krokiem. Tak jak wiele cywilizacji poprzez taniec zaklinało pogodę, tak 25-letnia Amerykanka Marina Shifrin zaklinała w ten sposób swojego pracodawcę z Next Media Animation. W rytm piosenki “Gone” Kany’ego Westa poinformowała o swoim odejściu wrzucając film na YouTube. Materiał spotkał się z niezłym odbiorem w sieci. Obejrzało go prawie 17,5 mln osób. Jak sama mówiła w rozmowie z “Huffington Post” powodem odejścia z firmy była tajwańska kultura pracy, w której brakowało przerw na lunch i wielokrotnie zmieniano godziny pracy. W ripoście jej szef umieścił taneczne nagranie, w którym odpowiedział na rezygnację Shifrin. Jego kontr-taniec nie przyniósł już jednak pochlebnych opinii na YouTubie.

 

2. Medytacje miejskiego finansisty

“Ludzie listy piszą zwykłe polecone” – śpiewali niegdyś Skaldowie. Niektórzy jednak piszą listy niezwykłe. Kimś takim był dyrektor banku Goldman Sachs Greg Smith. Nie miał najlepszego zdania o swoich współpracownikach. Twierdził, że atmosfera w firmie jest destrukcyjna, a wszyscy są pazerni i kierują się wyłącznie żądzą pieniądza. Żeby dolać oliwy do ognia Smith napisał list do “New York Timesa”, poprzez który na szerokim forum rzucił dotychczasową pracę i wbił kilka kąśliwych igieł Goldman Sachs. Swoją rezygnację umiał wyreklamować. Swoimi doświadczeniami podzielił się w książce “Drugie oblicze Wall Street, czyli dlaczego odszedłem z Goldman Sachs”.

 

3. Słodki koniec

Takiej zadziorności nie miał Chris Holmes. 31-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii nie chciał rzucać pracy w nerwowej atmosferze, więc wybrał bardziej pokojowe, a wręcz smaczne rozwiązanie. O swoim odejściu poinformował na upieczonym przez siebie cieście, które na Twitterze udostępnił jego szwagier. W taki sposób Pan Holmes pracę w kontroli granicznej na lotnisku Stansted zamienił na prowadzenie własnej cukierni. Oczywiście na pożegnalnym wypieku zaprosił wszystkich do zamawiania swoich słodkości.

ZOBACZ  Jak pracować w pandemię to najlepiej u nich!

 

4. Meksyk i zabawa

Widowiskowym sposobem na rzucenie pracy jest wynajęcie meksykańskiej orkiestry. Pomóc w tym może telewizja, o czym przekonał się Phil. Wziął udział w show Steve’ a Harveya, w którym pomogli mu w rozrywkowy sposób pożegnać się z dotychczasowym pracodawcą. Wraz z grupą muzyków z Meksyku rozkręcił małą imprezę w restauracji w której pracował. Taniec i śpiew spotkał się z aplauzem nie tylko klientów, ale i szefów Phila.

 

5. “Ptasie trele”

Rozwój mediów społecznościowych również sprzyja poszukiwaniu nowych sposobów na wypowiedzenie z pracy. W 2010 roku Jonathan Schwartz wykorzystał Twittera, by poinformować o swojej rezygnacji. Dyrektor generalny Sun Microsystems napisał: „Dzisiaj mój ostatni dzień w Sun. Będę tęsknił. Jedynym słusznym zakończeniem jest haiku. Kryzys finansowy. Zbyt wielu klientów straciło sterowność. Już nie prezes.”

 

6. Wyjście awaryjne

W samolotach nieraz znajdzie się uciążliwy pasażer. Na takiego natrafił steward linii lotniczych JetBlue. Poirytowany pasażerem, który chciał otworzyć luk bagażowy przed wyznaczonym czasem, dosadnie powiedział co myśli o wszystkich osobach na pokładzie, wyciągnął zimne piwo, po czym otworzył wyjście awaryjne i efektownie zjechał na ląd. Mało formalnie, ale tym sposobem rozwiązał umowę z dotychczasowym pracodawcą.

 

7. Mario szuka księżniczki gdzie indziej

Umysł programisty może być bardzo kreatywny, także jeśli chodzi o sposoby na rzucenie pracy. Jarrad Farbs stworzył grę Flash, podobną do popularnego Super Mario. To tam umieścił pożegnalną wiadomość: „Dzięki 2K Austalia! Zapewnialiście mi wypłatę, niezwykłe projekty i światowej klasy zespół. Jednak moja księżniczka jest w innym zamku”.

 

8. Uciec cichaczem

Jedni nagrywają filmy, wyprawiają koncerty, tworzą gry, inni wolą odejść bez większego szumu. Pracownik GeekWithLaptop zamiast tradycyjnej rozmowy z szefem wybrał karteczki, które nakleił w całym biurze. Notatki były krótkie i zawierały takie zwroty, jak: “Dzień dobry”, “Nie mogę tu pracować”. Czemu wybrał taką metodę? Jego pracodawca twierdził, że albo się bał albo po prostu mu nie zależało.

ZOBACZ  4 marketingowe wskazówki z sektora B2C, które warto wdrożyć we współpracy na zasadach B2B

 

9. Bon Appetit

Niektórych przewinień nie sposób wybaczyć. David Walter narzekał w swojej pracy na niezdrową atmosferę i na znikające w lodówce jedzenie. Miarka się jednak przebrała, gdy zaginęła lasagne przygotowana dla wszystkich pracowników. Wściekły Walter chciał coś z tym zrobić i poszedł na skargę do szefa. Tam czekała go przykra niespodzianka. Na biurku znalazł na wpół zjedzoną lasagne. Głodny i zły złożył wypowiedzenie.

 

10. Odwrócić kota ogonem

Zwolnili Cię z pracy? – Powiedz, że sam odszedłeś. To zawsze lepiej wygląda – taka jest zapewne myśl przewodnia Andrew Masona, który postanowił podejść do całej sytuacji z poczuciem humoru. W liście do swoich pracowników napisał: „Po 4.5 intensywnych i wspaniałych latach jako szef generalny Groupon’a postanowiłem, że nadszedł czas, abym zaczął spędzać więcej czasu z rodziną. Tylko żartuję – dzisiaj zostałem zwolniony. Jeśli zastanawiacie się dlaczego… nie byliście zbyt uważni”. 


Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu lub całego zespołu E-commerce to zapraszamy do kontaktu  – kontakt@digitalx.pl. Pomożemy Ci określić profil pracownika, którego potrzebujesz, zakres jego obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.