Praca w korporacji – warto czy nie warto?

Kilka powodów, dla których warto przeżyć przygodę zwaną „Praca w Korpo”.

Twoje studia dobiegają końca? A może jesteś absolwentem i stajesz na zawodowym rozdrożu gdzie zacząć swoją pierwszą pracę? Może niewielka firma twoich rodziców? Chyba że skok na głęboką wodę i postaranie się o angaż w korpo? Pewne jest jedno, zatrudnienie w korporacji bez wątpienia nie jest na dłuższy okres, nie mówiąc już o tym, żeby spędzić w niej całe swoje zawodowe życie. Jeżeli natomiast dobrze spożytkujesz spędzony weń czas może ona stanowić dla ciebie swego rodzaju odskocznię do dalszej kariery.

Ambitne plany zawodowe? Najlepszą szkołą korporacja.

Nie ma co kryć na rynku korporacje zajmują szczególną pozycję. Biorąc pod uwagę ich strukturę, globalny wymiar, a także ogromne przychody, serwują one ogrom wiedzy z konkretnej dziedziny. Ponadto, przepotężne rozwinięta sieć współpracy niejednokrotnie sprawia, że czołowi przedstawiciele danej branży, sami podejmują starania, żeby z zatrudnionymi w korpo podzielić się wiedzą.

Sygnały płynące z rynku wskazują, że przedstawiciele małych firm w zestawieniu z tymi korporacyjnymi w kontekście zasobów wiedzy czy też stosowanych narzędzi są na poziomie takim jaki miał miejsce w korporacjach kilka lat temu. Korporacje mechanizmy stosowane dziś w niewielkich rozmiarów firmach już dawno uznały za przestarzałe przechodząc na rozwiązania bardziej innowacyjne. Z drugiej strony czemu się dziwić. Wiadomo jest, że zasięg korporacji, ich otwartość na świat sprawia, iż chłoną one wszystko, co na topie jak gąbka wodę. Jasno sobie trzeba powiedzieć, że w kwestii nadążania za rozwijającą się w szalonym tempie cyfryzacją małe firmy w zestawieniu z korporacjami są bez szans.

Poza powyższym nie należy zapominać kto w korporacjach jest zatrudniony. Na ogół bowiem są to ludzie posiadający zbitkę najlepszych cech takich jak wykształcenie, cechy osobowościowe czy też kilku lub kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe. Z racji tego, że lata temu byli w tym samym miejscu, w którym stoisz ty dzisiaj, na pierwszy rzut oka dostrzegają twoje plusy i minusy, mają świetne wyczucie kiedy wcisnąć na „gaz”, a kiedy zaciągnąć hamulec, żeby nie przeholować.

ZOBACZ  Przegląd stanowisk pracy w branży E-commerce (cz.2)

Kasa? Możesz być spokojny.

Jednymi z pewnych cech pracy w korporacji jest stabilność zatrudnienia (o ile się sprawdzasz :)) oraz szczególny poziom wynagrodzenia. Działy HR funkcjonujące w korpo już będą widziały jak się za ciebie zabrać. Przecież wiadomym jest, że prościej jest przekonać pożądanego kandydata do przyjścia do pracy proponując mu zarobki o jakich nie marzył, niż nawijać mu przysłowiowy makaron na uszy o szybkim rozwoju i świetnej atmosferze pracy. Dziś młodzi ludzie znają swoją wartość, snucie komuś kto skończył dobre studia, zna kilka języków o samorozwoju musi zakończyć się niepowodzeniem. Bezsprzecznie zarobki w korpo nie będą twoim zawodowym problemem.

Pozycja w CV i cenne kontakty.

Pracownicy korporacji to armia ludzi, którzy nie dość, że sami są wysokiej klasy specjalistami to jeszcze posiadają szeroki zakres znajomości. Spędzenie kilku lat w korporacji siłą rzeczy pozwoli na stworzenie niebagatelnej siatki kontaktów, która może się okazać w przyszłości bezcenna. W każdej chwili możesz otrzymać telefon od byłego szefa bądź współpracownika, który wypłynął na szerokie wody z pytaniem czy nie zechciałbyś wziąć udziału w fajnym projekcie. Warto sobie uświadomić, że Twoje doświadczenie w korpo możesz spożytkować właśnie w ten sposób.


Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu czy całego zespołu E-commerce zapraszamy do kontaktu z nami – [email protected]. Pomożemy Ci określić profil osoby, której potrzebujesz, zakres jej obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.