Praca w korporacji – warto czy nie warto?

Kilka powodów, dla których warto przeżyć przygodę zwaną „Praca w Korpo”.

Twoje studia dobiegają końca? A może jesteś absolwentem i stajesz na zawodowym rozdrożu gdzie zacząć swoją pierwszą pracę? Może niewielka firma twoich rodziców? Chyba że skok na głęboką wodę i postaranie się o angaż w korpo? Pewne jest jedno, zatrudnienie w korporacji bez wątpienia nie jest na dłuższy okres, nie mówiąc już o tym, żeby spędzić w niej całe swoje zawodowe życie. Jeżeli natomiast dobrze spożytkujesz spędzony weń czas może ona stanowić dla ciebie swego rodzaju odskocznię do dalszej kariery.

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Ambitne plany zawodowe? Najlepszą szkołą korporacja.

Nie ma co kryć na rynku korporacje zajmują szczególną pozycję. Biorąc pod uwagę ich strukturę, globalny wymiar, a także ogromne przychody, serwują one ogrom wiedzy z konkretnej dziedziny. Ponadto, przepotężne rozwinięta sieć współpracy niejednokrotnie sprawia, że czołowi przedstawiciele danej branży, sami podejmują starania, żeby z zatrudnionymi w korpo podzielić się wiedzą.

Sygnały płynące z rynku wskazują, że przedstawiciele małych firm w zestawieniu z tymi korporacyjnymi w kontekście zasobów wiedzy czy też stosowanych narzędzi są na poziomie takim jaki miał miejsce w korporacjach kilka lat temu. Korporacje mechanizmy stosowane dziś w niewielkich rozmiarów firmach już dawno uznały za przestarzałe przechodząc na rozwiązania bardziej innowacyjne. Z drugiej strony czemu się dziwić. Wiadomo jest, że zasięg korporacji, ich otwartość na świat sprawia, iż chłoną one wszystko, co na topie jak gąbka wodę. Jasno sobie trzeba powiedzieć, że w kwestii nadążania za rozwijającą się w szalonym tempie cyfryzacją małe firmy w zestawieniu z korporacjami są bez szans.

Przeczytaj:  Trendy w E-commerce 2021

Poza powyższym nie należy zapominać kto w korporacjach jest zatrudniony. Na ogół bowiem są to ludzie posiadający zbitkę najlepszych cech takich jak wykształcenie, cechy osobowościowe czy też kilku lub kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe. Z racji tego, że lata temu byli w tym samym miejscu, w którym stoisz ty dzisiaj, na pierwszy rzut oka dostrzegają twoje plusy i minusy, mają świetne wyczucie kiedy wcisnąć na „gaz”, a kiedy zaciągnąć hamulec, żeby nie przeholować.

Kasa? Możesz być spokojny.

Jednymi z pewnych cech pracy w korporacji jest stabilność zatrudnienia (o ile się sprawdzasz :)) oraz szczególny poziom wynagrodzenia. Działy HR funkcjonujące w korpo już będą widziały jak się za ciebie zabrać. Przecież wiadomym jest, że prościej jest przekonać pożądanego kandydata do przyjścia do pracy proponując mu zarobki o jakich nie marzył, niż nawijać mu przysłowiowy makaron na uszy o szybkim rozwoju i świetnej atmosferze pracy. Dziś młodzi ludzie znają swoją wartość, snucie komuś kto skończył dobre studia, zna kilka języków o samorozwoju musi zakończyć się niepowodzeniem. Bezsprzecznie zarobki w korpo nie będą twoim zawodowym problemem.

Pozycja w CV i cenne kontakty.

Pracownicy korporacji to armia ludzi, którzy nie dość, że sami są wysokiej klasy specjalistami to jeszcze posiadają szeroki zakres znajomości. Spędzenie kilku lat w korporacji siłą rzeczy pozwoli na stworzenie niebagatelnej siatki kontaktów, która może się okazać w przyszłości bezcenna. W każdej chwili możesz otrzymać telefon od byłego szefa bądź współpracownika, który wypłynął na szerokie wody z pytaniem czy nie zechciałbyś wziąć udziału w fajnym projekcie. Warto sobie uświadomić, że Twoje doświadczenie w korpo możesz spożytkować właśnie w ten sposób.

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej