Najważniejsze elementy rekrutacji

Najważniejsze elementy rekrutacji.

 

Efektywność procesu rekrutacji to cel nadrzędny każdego rekrutera czy działu HR. W rzeczywistości jednak nadal dość często rekrutacje wydłużają się w czasie, generują ogrom aplikacji, które należy poddać wnikliwej analizie, i chyba najważniejsze mnożą zbędne koszty. Dlatego też przemyślane ułożenie konstruktywnego planu i mądre przejście przez poszczególne etapy pozwala na uniknięcie powyższych perturbacji. W związku z powyższym w przedmiotowym artykule omówione zostaną najważniejsze elementy rekrutacji.

 

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Najbardziej czasochłonne w procesie rekrutacji jest…

 

Zdecydowanie, co zostało podarte badaniami, najbardziej absorbującym etapem, któremu poświęcamy najwięcej czasu są spotkania z kandydatami. Tak stwierdziło blisko 3/4 badanych specjalistów działu HR. Z pewnością taki wniosek dla wielu nie będzie zbytnio zaskakujący. Samo przygotowanie do rozmowy, często wielowątkowej by lepiej poznać kandydata, czy też czas poświęcony oczekiwaniu na następną osobę bez wątpienia pochłania raz, że sporo energii to dwa dużo czasu. Siłą rzeczy niejednokrotnie w ostatnim czasie, konsultacje twarzą w twarz, zostały zastąpione spotkaniami on-line. Skróciło to tym samym przebieg całego procesu co z kolei wpłynęło na oszczędność czasu i efektywność przeprowadzanych rekrutacji.

 

Przejrzystość procesu rekrutacji drogą do powodzenia.

 

Sami przedstawiciele branży HR w większości zauważają, iż procesy rekrutacyjne w ich przedsiębiorstwach nie są nadal zoptymalizowane, a tym samym wymagają dopracowania. Wieloczynnikowość rekrutacji kandydatów, począwszy od aplikacji, przez informacje zwrotne od managera, aż po przyswojenie i swobodne poruszanie się przez poszczególne etapy ma wpływ na czas ich trwania. Przeprowadzone badania wskazują, że w obszarze znajomości procedur przedstawiciele działów HR mają spore niedociągnięcia. Ma to niebagatelne znaczenie, albowiem stopień znajomości biznesu, a zwłaszcza obszaru w jakim dany ekspert się porusza jest furtką do, w tym przypadku, maksymalnie efektywnej rekrutacji.

Przeczytaj:  Rekrutacja zgodna z przepisami RODO 2020 - o czym należy pamiętać?

 

A może warto zadbać o wsparcie?

 

Chlebem powszednim każdego rekrutera jest zmaganie się ze złożonością procesu, a co za tym idzie przytłaczającą liczbą obowiązków. Z pewnością osoby działające w analizowanym obszarze nieraz zastanawiały się gdzie poszukać wsparcia w nawarstwiających się zadaniach. Aktualnie na rynku z pomocą przychodzą programy rekrutacyjne pokroju e-Rekrutera. W pewnym zakresie dają one możliwość zautomatyzowania określonych procesów. Korzystanie z tego typu rozwiązań to droga do wejścia na jeszcze wyższy, dla wielu zdających się na własne siły, nieosiągalny poziom.

 

Podsumowując procesy rekrutacyjne coraz bardziej ewoluują. Wszystko wskazuje na to, że i ten obszar w przyszłości będzie maksymalnie zautomatyzowany. Takie są bowiem potrzeby bardzo dynamicznego rynku. W obecnym, trudnym dla biznesu czasie pandemii, gdzie mamy do czynienia z redukcją etatów na niespotykana od dawna skalę, a co za tym idzie pozostających bez pracy wysokiej klasy specjalistów, firmy rekruterskie będą miały „pełne ręce roboty”. Dlatego też należy zintensyfikować działania ukierunkowane na jego usprawnienie co z kolei przełoży się na efektywność.

 

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.