#4 DigitaLove Kobiety – Agnieszka Siwek

Jak zaczęła się Twoja przygoda w e-commerce?

Byłam na studiach inżynierskich, ale ciągnęło mnie w zupełnie inną stronę. W trakcie studiów zrobiłam kilka staży w kierunku marketingu, sprawdzając jak się w tym zawodzie czuje.  Pomimo, że ukończyłam studia zaraz po dostaniu dyplomu, skręciłam w tą właśnie stronę. Potem dzięki pracy w tym zawodzie i studiom podyplomowym coraz bardziej upewniałam się w tym, że świat digital i  e-commerce jest dla mnie.

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Co jest według Ciebie najbardziej ekscytujące w Twojej pracy?

Lubię widzieć rezultaty swoich działań i działające procesy, ale przede wszystkim uwielbiam tworzyć nowe idee. Połączenie KPI, przemyślanych działań i nowych pomysłów pozwala mi się realizować. 

Czy ponownie wybrałabyś tę drogę zawodową?  

Nie żałuję swojej decyzji, myślę, że mogłabym się nudzić w innym zawodzie. Chociaż ten zawód ma wiele blasków i cieni, dobrze się w nim czuje. Mimo wszystko uważam, że warto szukać tam swojej drogi, ponieważ e-commerce i sam marketing to bardzo szeroki zakres. Znajdzie się tu miejsce dla osób analitycznych i kreatywnych. Warto testować co jest dla nas najlepsze  Gdybym miała zrobić coś inaczej, to prawdopodobnie wybrałabym bardziej artystyczny kierunek studiów, ale to tylko moje gdybanie. 

Twój najbardziej przełomowy moment w karierze?

Myślę, że znajdzie się ich kilka. Od początku staram się mocno projektować swoją ścieżkę kariery i patrzeć w czym się czuje najlepiej. Zazwyczaj zmiany miejsc pracy wynikały z chęci rozwoju oraz do szlifowania swoich umiejętności. Zrezygnowałam z in-house bo chciałam poszerzyć portfolio branż i umiejętności. Po latach jednak znowu wróciłam do in-house bo brakowało mi pewnego szerszego zakresu wpływu, ale już z wiele większymi umiejętnościami specjalistycznymi.  Myślę, że dla mnie najbardziej przełomowym momentem była świadoma 3 miesięczna przerwa zawodowa, aby po prostu troszkę odpocząć. Dzięki tej przerwie wróciłam do pracy z podwojoną energią.

Przeczytaj:  #6 DigitaLove Kobiety – Gabriela Szymaszkiewicz

Z czego jesteś dumna?

Mam na koncie kilka projektów, które zrobiłam dokończyłam i zamknęłam i to było ekstra. Najbardziej jestem dumna z tego, że potrafię wejść w buty biznesu, zrozumieć potrzeby i rozmawiać z ludźmi. Dzięki temu jestem w stanie dojść do potrzeb użytkowników i tym samym robić po prostu lepiej swoją robotę. 

Według Ciebie, w jaki sposób najlepiej promować i wspierać karierę kobiet? Co powinniśmy zrobić, aby zachęcić więcej kobiet do rozważenia kariery w branży e-commerce/digital?

Słuchać i nie traktować powierzchownie, odwiedzać prelekcje, dawać się wypowiedzieć na wystąpieniach i oceniać tylko i wyłącznie pod kątem merytorycznym. 

Czy jest jedna rada, której chciałabyś, aby ktoś udzielił Ci na początku Twojej kariery? A jaką radę Ty udzieliłabyś innym kobietom na początku ich kariery?

Nie poddawać się oraz sprawdzać, czy czujemy się dobrze w danym kierunku. Kontrolować czy ta droga jest dla nas odpowiednia. Na początku swojej kariery. dobrym rozwiązaniem jest testowanie i sprawdzanie się nie tylko w teorii, ale także w praktyce.

Kim chciałaś być w dzieciństwie?

A kim nie chciałam być 😉 nauczycielką, aktorką, weterynarzem i twórcą grafik w Gimpie

Fun fact o mnie…

Zostałam podcasterem. Prowadzę cykl ,,kreatywność na etacie’’. Czasem prowadzę również szkolenia. Mimo, że była to improwizacja, większość z tych dziecięcych marzeń się spełniło 😉 Chociaż zupełnie nie wtedy kiedy chciałam 🙂 

…..dodanie “czegoś od siebie” mile widziane 🙂 

Bawcie się tym co robicie, szukajcie siebie i rozwijajcie talenty. Praca w marketingu bardzo często powiązana jest z pasją, jeżeli tego nie odnajdziecie, nie będzie to dla Was łatwe, zatem szukajcie!

Agnieszka Siwek – Senior Performance Marketing Specialist w inFakt, Twórca podcastu “Kreatywność na etacie”.

Pani Agnieszko, dziękujemy  za zaufanie i podzielenie się z nami kawałkiem swojej zawodowej historii.

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej