Key Account Manager – Kto to. Zakres obowiązków

Key Account Manager - kto to jest?
Key Account Manager nadzoruje relacje firmy z jej najważniejszymi klientami. Rozpoznaje ich potrzeby i wymagania, W ten sposób poprawić wyniki sprzedaży oraz buduje przewagę marki nad konkurencją. Sprawdza, czy firma zaspokaja potrzeby i oczekiwania klientów.
Jakie obowiązki ma Key Account Manager?

Rozwija i utrzymuje stałe relacje z kluczowymi klientami, którzy przynoszą firmie największe dochody. Odpowiada na ich reklamacje, wnioski i skargi. Pośredniczy między głównymi klientami a zespołami wewnętrznymi. Współpracuje z działem reklamy, projektowania, marketingu, sprzedaży i logistyki, by zaspokoić potrzeby kluczowych klientów i  partnerów biznesowych. Ponadto negocjuje z nimi umowy i dotrzymuje ustalonych terminów realizacji. Key Account Manager zajmuje się również zbieraniem, zgłaszaniem i przekazywaniem opinii klientów na temat usług, technologii oraz dostawy produktów. Tworzy też raporty dla kierownictwa wyższego szczebla. Upewnia się również, że zamówione towary dostarczane są w ustalonym terminie.

Jakie wymagania stawia się kandydatowi na to stanowisko?
  • udokumentowane doświadczenie jako menadżer ds. marketingu
  • doświadczenie w sprzedaży i obsłudze klienta
  • dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
  • umiejętność budowania relacji ze specjalistami na wszystkich poziomach organizacji
  • umiejętność zarządzania czasem i pracy nad kilkoma projektami jednocześnie
  • umiejętność negocjacji i rozwiązywania problemów
  • zorientowanie na cel
  • umiejętność pracy w grupie
Dlaczego warto zatrudnić Key Account Managera?

Aby firma mogła się rozwijać, musi chronić swoje najważniejsze aktywa, czyli bazę klientów. Pomoże jej w tym Key Account Manager, który ściśle współpracuje z różnymi działami, by wypracować trwałe relacje z kluczowymi klientami.

Stara się zrozumieć ich specyficzne wymagania, co z kolei poprawia wyniki sprzedaży. Specjalizuje się w budowaniu bliskich, długotrwałych relacji z klientami. Dzięki temu może zaproponować konkretne, strategiczne korzyści, które pozwalają zdobyć przewagę nad konkurencją. Zwraca uwagę na jakość obsługi klienta, terminowość dostaw i szybką realizację zamówień. W ten sposób zwiększa zadowolenie konsumentów, którzy nie tylko generują większe przychody, ale też polecają firmę rodzinie i znajomym. Rekrutacja pracownika e-commerce może być długotrwała, jeśli nie mają Państwo na to czasu, zapraszamy do kontaktu z działem zewnętrznej rekrutacji e-commerce Digitalx.

Przeczytaj:  Media Planner - Kto to. Zakres obowiązków

 

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej