Jak zbudować wizerunek marki w Internecie?

Rozpoznawalność marki jest czymś o co każda firma powinna walczyć. Popularność danej marki i jej funkcjonowanie wynika z jej postrzegania. Dzięki jednemu z najbardziej rozwojowych wynalazków świata- internetowi, firmy mają ułatwione zadanie. Internet szybko rozprzestrzenia informacje, jednak z drugiej strony jest ich zbyt wiele. Wywołuje to szum informacyjny.

Aby wyodrębnić firmę z pośród innych, zdobywać nowych klientów oraz trzymać przy sobie obecnych należy zbudować wizerunek marki w internecie, niezbędny w tym będzie pracownik e-commerce.

Budowanie wizerunku marki- czym jest wizerunek marki w internecie?

Wizerunkiem marki w internecie jest sposób, w który dana marka jest postrzegana w świadomości klientów, pracowników, kontrahentów, a także konsumentów. Na skojarzenia składają się: skojarzenia wizualne, doświadczenia subiektywne, oczekiwania. Odczucia względem danej marki będą różne w zależności od osoby, jej gustu, charakteru, upodobań. W praktyce na wizerunek marki składa się jego identyfikacja wizualna: logo, kolorystyka, stylistyka, użyte strategie marketingowe, sposób utrzymywania kontaktu z klientami.

Najistotniejsze elementy wizerunku marki:

Kluczowymi elementami jest przygotowanie profesjonalnych realizacji składowych wizerunku marki. Czyni to, że firma jest rozpoznawalna, pożądana i popularna.  Co musi zrobić pracownik e-commerce? Co zatem składa się na wizerunek marki?

  1. Nazwa firmy – powinna być prosta do zapamiętania i wymówienia.
  2. Identyfikacja wizualna marki – ładne wizualnie opakowania i produkty, mające na celu przyciąganie konsumentów; logo, slogan, kolorystyka.
  3. Strona www oraz social media – konieczność w obecnych czasach gwarantująca dostęp do wszystkich ważnych informacji o firmie, jej produktach, bieżących informacjach i aktualnościach.

Najlepszym krokiem do zbudowania pozytywnego wizerunku marki będzie jasne określenie jej misji i ideologii. Ważne jest też aby zaplanować działania promocyjne i dobrą kampanię reklamową. Pomocą służyć mogą firmy ułatwiające znalezienie firmy w sieci, za czym idzie, pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. Na końcu istotnym jest o zadbanie o pozytywną reputację, która przyczynia się do dobrego kontaktu z konsumentami i kontrahentami. Firma nie osiągnie zaplanowanych korzyści jeśli jednak nie zatrudni odpowiedniego pracownika e-commerce. Należy pamiętać, że dyskryminującym jest w oczach klientów dokonywanie wszelkich działań, które mogłyby kogokolwiek urazić i wnieść negatywne emocje.

ZOBACZ  [Podcast] Rekrutacja dla e-commerce i digital w nowym wydaniu

Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu czy całego zespołu E-commerce zapraszamy do kontaktu z nami – [email protected]. Pomożemy Ci określić profil osoby, której potrzebujesz, zakres jej obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.