Praca w domu z dziećmi – jak to zrobić?

Praca w domu z dziećmi – jak to zrobić?

Praca zdalna w domu w towarzystwie pociechy jest naprawdę trudna do pogodzenia, nawet dla osób, które mają ku temu predyspozycje i są bardzo zorganizowane.
Istnieje jednak możliwość ustalenia wspólnego planu działania ze swoim dzieckiem, tak żeby czuło się zaopiekowane i żebyś Ty mógł w spokoju wykonać swoje zawodowe obowiązki.
Doskonale wiemy, że rodzicielstwo i praca w domu wiąże się z nie lada wyzwaniem dlatego mamy dla Was kilka wskazówek 🙂

Ustalenie jasnych reguł i granic vs czas na rozrywkę  

Ważne, żeby ustalić z dzieckiem pewne reguły, zanim zabierzesz się do pracy. Przede wszystkim zacznij od tego, aby wyjaśnić mu co będziesz robić i jak długo to potrwa. Poproś, żeby była w tym momencie cisza, ponieważ jest to dla Ciebie bardzo istotne. Zorganizuj dziecku czas – zaproponuj jakąś kreatywną i zajmującą zabawę, którą jesteś w stanie kontrolować z miejsca, w którym będziesz pracować.

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji e-commerce?

Digitalx weryfikuje i zatrudnia ludzi w obszarze e-commerce & digital. Wykorzystujemy branżowe doświadczenie i wypracowane relacje. Zapomnij o przedłużających się procesach, niepotrzebnych kosztach i niedopasowanych kandydatach.

Zapraszamy do kontaktu


Jednym z największych wyzwań związanych z pracą w domu jest ustalenie wyraźnych granic między pracą a zabawą. Słysząc marudzenie ze strony dziecka, wyjaśnij mu, że Ty także chętnie spędziłbyś z nim czas, ale zabawa będzie dopiero jak skończysz pracę. Wytłumacz, że dorośli mają swoje obowiązki, z których muszą się wywiązywać. Dziecko może różnie na to zareagować – także złością, ale pozwól mu wyrazić swoje emocje. Najważniejszy aspekt to rozmowa z dzieckiem oraz stworzenie dopasowanego do was harmonogramu, którego będziecie się trzymać.
Dzięki grafikowi stworzycie wspólny rytm działania. Umieść go w takim miejscu, żeby Twoje dziecko miało do niego łatwy dostęp i mogło do niego zaglądać, kiedy tylko chce. Ważna podpowiedź dla Ciebie – zorganizuj pracę tak, żeby zajęcia stacjonarne lub zdalne Twojego dziecka pokładały się z czasem Twojej pracy. Pomyśl o zajęciach pozalekcyjnych i dodatkowych, które rozwiną pasję w Twoim dziecku. Poza tym, możesz zaproponować zajmującą zabawę, bądź zorganizować proste prace domowe w przypadku starszych dzieci.
Ustalanie i przestrzeganie granic jest o wiele prostsze po utworzeniu takiego właśnie planu. 

Zobacz również:  Świat wg. Jeffa Bezosa

Wykorzystaj moc nowoczesnych technologii komunikacyjnych 

Staraj się wykorzystać nowe technologie, aby zorganizować czas swojemu dziecku.
Możesz, na przykład, umówić się na rozmowę online z dziadkami, którzy mieszkają daleko od Was. W tym czasie mogą oni pomóc Twojej pociesze chociażby w odrabianiu lekcji. Dzięki temu, Twoje dzieci będą mogły rozwinąć relacje z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie, a Ty otrzymasz odrobinę przestrzeni. 

Zaplanuj czas na świeżym powietrzu

Dzieci potrzebują także czasu na relaks i zabawę. Różna aktywność jest kluczowa dla ich rozwoju fizycznego. Dodatkowo – odpowiednio dobrana rozrywka może zapewnić Ci trochę czasu na pracę lub chwilę odpoczynku.
Dzieci mają mnóstwo energii do spożytkowania, a dzieciństwo to najlepszy czas na zaszczepienie nawyków aktywnego i zdrowego trybu życia. Zabierz więc swoje pociechy do parku lub na podwórko – niech pograją w piłkę, a Ty w tym czasie możesz popracować siadając na ławeczce w parku ze swoim laptopem lub możesz po prostu beztrosko pooddychać świeżym powietrzem. 

Reasumując

Jest dużo rozmaitych sposobów na zapewnienie sobie przestrzeni do wykonywania pracy, jednocześnie zaspokajając społeczne i fizyczne potrzeby swoich dzieci. Istotne jest to, żeby pamiętać o sprecyzowaniu grafiku i trzymaniu się go niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się zapełnić ten czas opieki nad dzieckiem. Wtedy z automatu rutyna staje się nawykiem


Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu lub całego zespołu E-commerce to zapraszamy do kontaktu  – kontakt@digitalx.pl. Pomożemy Ci określić profil pracownika, którego potrzebujesz, zakres jego obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.

Notojob.com 🚀 Praca w e-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany eCommerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej