Poznaj siebie i ruszaj na rekrutację

rekrutacja

Znajomość samego siebie, swoich mocnych i słabych stron, to pierwsza rzecz jak się nasuwa
w kontekście rekrutacji i ubiegania się o otrzymanie konkretnej pracy. Dzięki znajomości samego siebie podjęcie gro decyzji i uzyskanie odpowiedzi robi się prostsze i szybciej rodzi się w naszej głowie.

Czym w takim razie jest znajomość samego siebie?

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Dla wielu ludzi znajomość samego siebie jest niczym innym jak wiedzą i wewnętrznym przekonaniem jak mogę zareagować w różnych sytuacjach życiowych, jaką mam wiedzę specjalistyczną w danym obszarze, czemu sprostam, a z czym zwyczajnie sobie nie poradzę. Z pewnością nie jest tak, że znam siebie w 100%, jednakże mam dość wysoki poziom samoświadomości. Poprzez to wiem jakim jestem człowiekiem. Jest to zaakceptowanie samego siebie, ze zdrowym spojrzeniem pozbawionym emocji na to jak mają i kim są inni. Aby dokonać swego rodzaju sprawdzianu znajomości samego siebie warto zadać sobie i poszukać odpowiedzi na kilka pytań. Jakie są moje słabe i mocne strony, co umiem robić, cóż, jest dla mnie motywatorem, a co działa na mnie demotywująco. Ponadto poszukajmy odpowiedzi z kim chciałbym współpracować, jacy ludzie są dla mnie inspiracją. Jakie są moje osobiste dążenia, jakie mam życiowe cele? Zapewne czytając te pytania naszły was myśli dotyczącego tego, że wiele z nich często pada w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Spójrzmy, że odpowiedzi na tak zadane pytania nie ma dobrych i złych. Są one właściwe wyłącznie Tobie i tylko punkty styczne między tobą a np. przyszłym pracodawcą sprawią czy będziecie do siebie pasować. Wiele odpowiedzi na te pytania z biegiem lat będzie ewaluować. Ma to związek ze zbieranymi doświadczeniami osobistymi, w tym zawodowymi. Poczucie, że teraz o danej rzeczy myślę tak, a kiedyś myślałem inaczej również sprowadza się do znajomości siebie. Pełne przekonanie jaką jest się osobą stanowi swoistą ukrytą moc w trakcie rekrutacji. Jest to walor niedostrzegalny gołym okiem, natomiast dodaje wyrazistości i pewności siebie.

Zobacz również:  20+ pytań rekrutacyjnych na stanowisko - PROJECT MANAGER

Dlaczego jest to tak ważne?

Znajomość samego siebie pozwala już na starcie skutecznie zawęzić obszar poszukiwań co naszego przeszłego pracodawcy. Już na początku możemy bowiem zdecydować czy interesuje nas praca w dużej korporacji czy może małej rodzinnej firmie. Czy lepiej odnajdziesz się w realizacji dynamicznych projektów czy jednak w osiąganiu długofalowych celów?

Rozmowa kwalifikacyjna na spokojnie, bez obaw i stresu.

Dzięki znajomości własnej osoby z dużym spokojem i pewnością opowiadasz o sobie. Swoich doświadczeniach, tych dobrych i nie najlepszych. O wnioskach wyciągniętych na bazie własnych przeżyć. O tym jak zmieniałeś i jakie były powody zmiany miejsca pracy. Potrafisz sprawnie określić
w jakim klimacie najlepiej się odnajdziesz. Czy wolisz kreować czy może jednak systematycznie z dużą rzetelnością realizować zadania narzucone z góry? Wypowiadane frazy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej stają się spontaniczne i sprawiają wrażenie prawdziwych. Nie są szarpane, tworząc swego rodzaju opowieść o Tobie.

Twój obraz w sieci, przesłanym CV oraz w trakcie rozmowy musi być monolitem.

Bezdyskusyjnie należy poznać samego siebie, jeżeli zależy ci na stworzeniu realnego wizerunku, na który składać się będą wrodzone talenty, wyjątkowe doświadczenia i określone preferencje wobec life style. Tylko w taki sposób możesz świadomie kreować swoją markę w Internecie, mieć dostosowane do tego CV i zachować świadomość, że są zbieżne z tym, jaki jesteś na co dzień. Powodzenia!!!

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej