Nie da się ukryć, że COVID znacznie wpłynął na sprzedaż online. Firmy zostały zmuszone do przeniesienia sprzedaży – tam, gdzie było nią największe zainteresowanie, czyli w sieci.
Umów się na rozmowę w sprawie wdrożenia automatyzacji
Masz dość powtarzalnych zadań w pracy? Wdrażamy nowoczesne rozwiązania no-code i low-code, które pozwolą Ci skupić się na tym, co naprawdę ważne. Przyspiesz rozwój swojej firmy!
Skontaktuj się z namiCo to jest DropShipping?
DropShipping jest to metoda sprzedaży detalicznej, w której nie przechowuje się sprzedawanych produktów w magazynie. Działa to w taki sposób, że gdy klient kupuje produkt, sprzedawca kupuje go od strony trzeciej i wysyła bezpośrednio do klienta. Tym sposobem sprzedawca nie musi zajmować się produktem.
Jak działa DropShipping?
- Klient składa zamówienie na produkt w sklepie internetowym.
- Sprzedawca przekazuje dalej informacje dotyczące zamówienia i wysyłki do dostawcy wysyłkowego.
- Dostawca wysyłkowy następnie pakuje i wysyła to zamówienie do danego klienta w imieniu sprzedawcy.
Jakie daje korzyści?
Dzięki dropshippingowi można w bardzo łatwy i szybki sposób przetestować różne produkty i kanały, a to pomaga w wyborze i sprzedaży poszukiwanych produktów.
Dlaczego dropshipping?
Szybkość i widoczność – szybka i skuteczna prezentacja produktów na kilku kanałach.
Wydatki marketingowe – zwiększenie zasięgu marki bez żadnych dodatkowych kosztów.
Docieranie do nowych odbiorców – każdy kanał daje możliwość poszerzania zasięgów i zdobycia nowych klientów.
Poszerzanie asortymentu – można zaoferować bogaty asortyment w różnych programach wysyłkowych.
Łatwe rozpoczęcie – brak problemów z łącznością między markami i sklepami detalicznymi.
Co to jest Marketplace?
Marketplace łączy kupujących i sprzedających na zastrzeżonej platformie. Najczęściej operator rynku nie posiada żadnych zapasów, ale pomaga sprzedającym i kupującym w transakcji.
Jak to działa?
Marka jest sprzedawcą dla końcowego konsumenta. Mimo, że klient dokonał zakupu w innej witrynie, to doskonale wie, że jest to produkt danej firmy.
Jakie daje korzyści?
Popularność – za każdym razem kiedy ktoś kupuje przez internet istnieje szansa, że dokona zakupu właśnie na marketplace.
Natychmiastowy dostęp do miliona klientów – w momencie rozpoczęcia sprzedaży – uzyskuje się dostęp do wszystkich klientów, bez wydawania pieniędzy na marketing.
Zasięg rynku – nie trzeba przekonywać żadnego klienta do odwiedzenia witryny D2C.
Wbudowany globalny rynek – działania na rynkach międzynarodowych, możliwość rozszerzenia zasięgów.
Szybki i prosty rozruch – umożliwia pełną konfigurację.
Wydatki marketingowe – naturalny sposób zwiększania zasięgów, a to oznacza brak dodatkowych kosztów marketingowych.
Poszerzanie niszy – poszerzanie grupy klientów o inne typy konsumentów.
Poligon doświadczalny – można sprzedawać produkty, których ma się nadwyżkę albo poszerzać o nową gamę produktową.
Czy Marketplace działa tak samo jak Dropshipping?
Na pierwszy rzut oka wyglądają na bardzo podobne, ale jest to bardzo mylne spostrzeżenie. Jeśli chodzi o Dropshipping to sprzedawca na początku musi kupić prawa do produktu od producenta, a potem dopiero sprzedawać pod swoją marką. Po dokonaniu zakupu producent wysyła produkt, ale prawa do niego od momentu sprzedaży ma sprzedawca.
Marketplace jest tylko pośrednikiem między sprzedawcą trzecim a klientem. Nie ma praw do produktu, ani nie wchodzi z nim w żadną interakcję. Produkty tu sprzedawane zachowują swoją oryginalną markę, ale dostawą zajmuje się sprzedawca.
Rozważając różnice należy skupić się na:
Marketplace ma „sprzedawców”, a dropshipping ma „dostawców”.
W przypadku dropshippingu ukrywa się szczegóły logistyczne, znana jest marka, ale nie szczegóły kto realizuje zamówienie.
Marketplace oferuje, a także zachęca klientów do przeglądania produktów i sprzedawców detalicznych. Wspomaga to przejrzystość, a dzięki temu konsumenci czują się bardziej komfortowo. Pozytywne recenzje przynoszą korzyści obu stronom.
W momencie pojawienia się problemu z wyborem między marketplace a dropshipping, można odetchnąć z wielką ulgą, wiedząc, że nie musisz decydować. Oba modele biznesowe prowadzą do większej ekspozycji i zwiększonej sprzedaży i można je łatwo wdrożyć przy prawie nieistniejącym ryzyku.
Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu lub całego zespołu E-commerce to zapraszamy do kontaktu – [email protected]. Pomożemy Ci określić profil pracownika, którego potrzebujesz, zakres jego obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.
Automatyzujemy procesy biznesowe
Automatyzujemy procesy biznesowe, eliminując powtarzalne zadania i redukując koszty operacyjne. Wdrażamy inteligentne rozwiązania, które zwiększają efektywność i skalowalność firm.
Skontaktuj się z DASX