Jak zrobić świetne wrażenie w nowej pracy?

Początki bywają stresujące. Nowa praca to oczywiście nowe wyzwania i szansa na rozwój kariery, ale też wejście do zupełnie innego środowiska. Jak zbudować dobre relacje ze współpracownikami, nie podpaść szefowi oraz co zrobić, by po pierwszym tygodniu w nowej pracy zostawić jak najlepsze wrażenie? Oto kilka wskazówek:

 

Dobre pierwsze wrażenie

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Jeśli będziesz sympatyczny to łatwiej zbudujesz dobre relacje w firmie . Zdecyduj wcześniej, jakimi informacjami podzielisz się w nowej pracy.  Niektóre rzeczy lepiej zostawić dla siebie. Nie opowiadaj całej historii swojego życia i unikaj pogrążania się w samokrytyce . Wystarczy, że podzielisz się podstawowymi informacjami – skąd jesteś, jakie masz hobby. Warto też powiedzieć o powodach dla których zacząłeś nową pracę i dlaczego jesteś z tego powodu zadowolony. Nie wyrażaj negatywnych opinii o poprzednich pracodawcach. Trudno zaufać osobom, które obgadują innych.

 

Zorganizuj się

Zapamiętaj wszystkie dokumenty oraz narzędzia z którymi będziesz pracować. Na bieżąco zapisuj nowe informacje i stwórz odpowiedni plan działań. Taki notatnik z harmonogramem i wyjaśnieniem najważniejszych pojęć miej zawsze przy sobie. Ponadto pamiętaj o hierarchii zadań. Ustal co jest priorytetem i wymaga natychmiastowej realizacji. 

 

Nie żądaj zbyt wiele 

Niektórzy nowo zatrudnieni przychodzą do pracy od razu z dużymi wymaganiami. Żądają dużych pieniędzy, elastycznego harmonogramu czy innych profitów. Oczywiście trzeba wierzyć w swoje umiejętności, ale odrobina pokory zawsze jest w cenie i na pewno na Twoich przełożonych zrobi dobre wrażenie. Lepiej najpierw zapoznać się z nową firmą, a dopiero potem prosić o bonusy.

 

Obserwuj innych

Przeczytaj:  20+ pytań rekrutacyjnych na stanowisko Analityk Web

Każdy pracuje nieco inaczej. Chodzi o to, by wybrać taki styl zarządzania i organizacji swoich zadań, by przyniósł jak najlepsze efekty. Twoi współpracownicy mogą mieć inne pomysły na realizacje celów. Zapoznaj się z każdym z nich i testuj nowe możliwości. W końcu znajdziesz coś dla siebie. Oczywiście najlepiej wzorować się na tych najlepszych pracownikach. 

 

Zadawaj dużo pytań

Kto pyta nie błądzi. Nie bój się pytać o rzeczy, których nie rozumiesz. Nawet jeśli ktoś Cię wyśmieje albo spotkasz się z krytyką, to się tym nie przejmuj, tylko na spokojnie wyjaśnij, że brak Ci doświadczenia. Pamiętaj, że zawsze lepiej wcześniej zdobyć informacje, niż popełnić błąd. W nowej pracy musisz się ciągle edukować. Najlepszą lekcję udzielą Ci osoby, które znają firmę od podszewki. Dowiedz się też czego konkretnie oczekuje od Ciebie nowy pracodawca. 

 

 

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.