Jak zrobić świetne wrażenie w nowej pracy?

Początki bywają stresujące. Nowa praca to oczywiście nowe wyzwania i szansa na rozwój kariery, ale też wejście do zupełnie innego środowiska. Jak zbudować dobre relacje ze współpracownikami, nie podpaść szefowi oraz co zrobić, by po pierwszym tygodniu w nowej pracy zostawić jak najlepsze wrażenie? Oto kilka wskazówek:

 

Dobre pierwsze wrażenie

Jeśli będziesz sympatyczny to łatwiej zbudujesz dobre relacje w firmie . Zdecyduj wcześniej, jakimi informacjami podzielisz się w nowej pracy.  Niektóre rzeczy lepiej zostawić dla siebie. Nie opowiadaj całej historii swojego życia i unikaj pogrążania się w samokrytyce . Wystarczy, że podzielisz się podstawowymi informacjami – skąd jesteś, jakie masz hobby. Warto też powiedzieć o powodach dla których zacząłeś nową pracę i dlaczego jesteś z tego powodu zadowolony. Nie wyrażaj negatywnych opinii o poprzednich pracodawcach. Trudno zaufać osobom, które obgadują innych.

 

Zorganizuj się

Zapamiętaj wszystkie dokumenty oraz narzędzia z którymi będziesz pracować. Na bieżąco zapisuj nowe informacje i stwórz odpowiedni plan działań. Taki notatnik z harmonogramem i wyjaśnieniem najważniejszych pojęć miej zawsze przy sobie. Ponadto pamiętaj o hierarchii zadań. Ustal co jest priorytetem i wymaga natychmiastowej realizacji. 

 

Nie żądaj zbyt wiele 

Niektórzy nowo zatrudnieni przychodzą do pracy od razu z dużymi wymaganiami. Żądają dużych pieniędzy, elastycznego harmonogramu czy innych profitów. Oczywiście trzeba wierzyć w swoje umiejętności, ale odrobina pokory zawsze jest w cenie i na pewno na Twoich przełożonych zrobi dobre wrażenie. Lepiej najpierw zapoznać się z nową firmą, a dopiero potem prosić o bonusy.

 

Obserwuj innych

Każdy pracuje nieco inaczej. Chodzi o to, by wybrać taki styl zarządzania i organizacji swoich zadań, by przyniósł jak najlepsze efekty. Twoi współpracownicy mogą mieć inne pomysły na realizacje celów. Zapoznaj się z każdym z nich i testuj nowe możliwości. W końcu znajdziesz coś dla siebie. Oczywiście najlepiej wzorować się na tych najlepszych pracownikach. 

ZOBACZ  20+ pytań rekrutacyjnych na stanowisko - BRAND MANAGER

 

Zadawaj dużo pytań

Kto pyta nie błądzi. Nie bój się pytać o rzeczy, których nie rozumiesz. Nawet jeśli ktoś Cię wyśmieje albo spotkasz się z krytyką, to się tym nie przejmuj, tylko na spokojnie wyjaśnij, że brak Ci doświadczenia. Pamiętaj, że zawsze lepiej wcześniej zdobyć informacje, niż popełnić błąd. W nowej pracy musisz się ciągle edukować. Najlepszą lekcję udzielą Ci osoby, które znają firmę od podszewki. Dowiedz się też czego konkretnie oczekuje od Ciebie nowy pracodawca. 


Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu lub całego zespołu E-commerce to zapraszamy do kontaktu  – kontakt@digitalx.pl. Pomożemy Ci określić profil pracownika, którego potrzebujesz, zakres jego obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.