Jak talenty mogą pomóc w rozwoju Twojej firmy?

Za sukcesem Twojego biznesu stoją ludzie. Możesz być wyposażony w nowoczesne rozwiązania rynkowe i technologiczne, ale bez profesjonalistów w szeregach Twojej firmy to wszystko nic nie znaczy. To właśnie ludzie są fundamentem i motorem napędowym odpowiadającym za istnienie i rozwój Twojego biznesu.

Zmiana optyki

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Zmiany w zatrudnieniu i postrzeganiu pracowników przebiegały w swoim niespiesznym tempie. Dopiero ostatnie lata, w tym pojawienie się rynku pracownika i obecna sytuacja związana z pandemią, wymusiła na pracodawcach transformacje miejsc pracy oraz zrewolucjonizowała myślenie o pracownikach i ich potrzebach. Mimo tych znaczących zmian są wciąż firmy, w których o ludziach myśli się w kategoriach siły roboczej, którą łatwo i szybko zastąpić, co jest kompletnie niezrozumiałe. Nie od dziś wiadomo, że największym kapitałem każdego przedsiębiorcy są ludzie, dlatego dziwi lekceważące do nich podejście.

A schemat jest prosty, bo nawet najlepsi pracownicy, którzy są niedoceniani, nienagradzani i nietraktowani z szacunkiem w końcu przestaną się starać i wychodzić z inicjatywą, a ich zaangażowanie drastycznie spadnie. Na szczęście zmiany postępują w zadowalającym kierunku. Nowoczesny pracodawca aspirujący do bycia liderem wie, że jeżeli zależy mu na rozwoju swojej firmy to musi zacząć doceniać specjalistów, którzy dla niego pracują.

Oczywiście ludzie są różni i nie każdy pracownik będzie wykonywał służbowe obowiązki z takim samym zaangażowaniem. Są tacy, którym zależy na rozwijaniu umiejętności, wychodzą z inicjatywą i swoją pracą wynoszą firmę na wyższy poziom. To właśnie takie jednostki stoją za sukcesem Twojego przedsiębiorstwa, ale aby utrzymać taki stan rzeczy musisz inwestować w pracowników i doceniać ich pracę.

Zarządzanie talentami

To dzięki programom zarządzania talentami w firmach, osoby z ponadprzeciętnymi umiejętnościami mogą się rozwijać i działać z korzyścią dla przedsiębiorstwa. Programy te określają całe mechanizmy działań, których początek wyznacza rekrutacja, przez wspieranie w rozwoju umiejętności, szkolenia i na projektowaniu przyszłości kończąc. Osoby doceniane i doświadczające troski o ich karierę, stają się projektantami sukcesu firmy.

Profesjonaliści w Twoich zespołach są szansą na prześcignięcie konkurencji i przyczyniają się do budowania atrakcyjnego wizerunku firmy. Dzięki temu zwracają się ku niej oczy strategicznych przedsiębiorstw i potencjalnych partnerów, z którymi współpraca może jedynie przyspieszyć rozwój firmy na lokalnym, a w dalszej perspektywie, nawet na globalnym rynku.

Przeczytaj:  Jak zacząć pracę w HR?

Ale za nim do tego dojdziesz musisz skupić się na talentach, czyli ludziach o wyjątkowych umiejętnościach. Ważny jest plan: definicja talentu i stworzenie ścieżki dla jego rozwoju. Musisz określić czego potrzebujesz i jakie cele strategiczne chcesz zrealizować. Dopiero na podstawie tych założeń należy przejść do ustalenia jakich kluczowych kompetencji i ponadprzeciętnych umiejętności potrzebujesz w konkretnych obszarach swojego biznesu.

Kolejnym etapem będzie wewnętrzne projektowanie przestrzeni, w której talenty będą mogły się rozwijać, czerpać wiedzę i finalnie będą chciały związać się z Twoją firmą na dłużej. Nie sztuką jest je zwerbować, ważne jest utrzymanie długofalowej współpracy.

Program rozwoju i spojrzenie w przyszłość

Sama szansa na rozwój to za mało dla prawdziwych profesjonalistów. Dlatego program rozwoju talentów powinien zakładać w planie współpracę z nimi w szerszym ujęciu. Wspomnieliśmy już o szukaniu talentów poprzez oznaczenie kluczowych dla przedsiębiorstwa celów strategicznych, a które to będą oni realizować z wykorzystaniem swoich umiejętności. Ale sam plan rozwojowy to stanowczo za mało dla osób, które chcą mieć moc sprawczą i piąć się w hierarchii przedsiębiorstwa. Musisz zaplanować ich karierę poprzez wskazanie możliwości ścieżek awansu, określić zmienne wpływające na wzrost wynagrodzenia, rozszerzenie kompetencji, czy możliwość budowania własnego eksperckiego zespołu. Opcji jest wiele, a tego typu rozwiązania zabezpieczą długofalową współpracą i zatrzymają talenty na dłużej. To w końcu one odpowiadają za atrakcyjność Twojej firmy i jej rozwój. Osoby doceniane bardziej przykładają się do swoich obowiązków i chętniej wychodzą z inicjatywą. Stają się wręcz ambasadorami firmy, informując znajomych o dokonaniach i projektach jakie mogą w jej obrębie realizować. Talenty podnoszą wartość firmy i budują jej pozytywny wizerunek na rynku, dlatego jeżeli zadbasz o ich sukces, równolegle zagwarantujesz go również i swojej firmie.

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.