Jak przyspieszyć procesy rekrutacji online?

Niejednokrotnie wspominaliśmy, iż niezwykle ważne w organizacji procesy rekrutacyjne są trudne, angażujące i czasochłonne. Przyjrzeć się nim postanowił serwis Insights.Dice.com i w raporcie z 2016r. przedstawił wyniki badań wskazujące, że średni czas zatrudnienia na stanowiskach związanych z usługami biznesowymi wynosi 26 dni robocze,; 25 dni w przypadku stanowisk technologicznych; a ogólna średnia dla wszystkich pozostałych wynosi 29 dni. Jeden miesiąc w skali roku to dużo biorąc pod uwagę sezonowość biznesu, kondycję firmy oraz rynku i realizację celów sprzedażowych. Konsekwencje finansowe i operacyjne z tytułu nieobsadzonego stanowiska uderzają w firmę dotkliwie i znacznie spowalniają jej rozwój. 

Deficyt kadrowy to problem dla firmy

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Przedłużająca się rekrutacja i trudności w zapełnieniu wolnego stanowiska dotyka znacznie więcej osób niż nam się wydaje jak również generuje dodatkowe koszty. W takiej sytuacji na inne osoby spada odpowiedzialność za realizację dodatkowych zadań, a to prowadzi do obciążenia pracownika i generowania nadgodzin. To łańcuch zależności i szybka droga do wypalenia zawodowego, a finalnie zwiększenia rotacji, czyli czegoś czego Ci najmniej potrzeba w sytuacji gdy już cierpisz na deficyty kadrowe. 

To również koszty związane z samą rekrutacją, nie tylko finansowe, ale również koszty pracy specjalistów ds. rekrutacji tj. czas spędzony na selekcje, publikacji ogłoszeń, spotkania rekrutacyjne i w dalszej perspektywie konsekwencje złych wyborów kandydatów co skutkuje nieprawidłowo wykonywaną pracą lub szybkim odejściem lub zwolnieniem. Dodatkowy koszt to ten związany z wdrożeniem, które szacuje się na około 28 tygodni zanim pracownik stanie się w pełni przeszkolony i gotowy to samodzielnej pracy. Biorąc pod uwagę średnią wspomnianą wcześniej w wymiarze około 29 dni roboczych przeznaczonych na samą rekrutację, to perspektywa kolejnych długich tygodni szkoleniowych nie napawa optymizmem. 

Przeczytaj:  Jak możliwie wcześnie rozpoznać fałsz kandydata?

Rekrutacja przy małych kosztach? To da się zrobić!

Koszty finansowe i te związane z działaniami operacyjnymi możesz zredukować do minimum i nie obarczać trudnymi rekrutacjami swoich specjalistów ds. HR. Dzięki temu będą oni mieć  czas na inne obowiązki i rekrutacje, które są mniejszym priorytetem. Warto współpracować z agencjami rekrutacyjnymi, które specjalizują się w konkretnych branżach. Ich doświadczenie, wypracowane techniki, znajomość rynku i trendów oraz szerokie kontakty są gwarantem szybszego dotarcia do potencjalnych pracowników. Koszty będą jeszcze mniejsze gdy zdecydujesz się na taką agencję, która przeprowadza całość procesu online. Takie rekrutacje już przecież mają miejsce i z powodzeniem dostarczają pracowników do wielu firm, a chwalą ją sobie obydwie strony. Łatwość w przeprowadzeniu rozmowy bez potrzeby odbywania czasem dalekich podróży, intuicyjne formularze i narzędzia do przeprowadzania testów kwalifikacyjnych bardzo wszystko ułatwiają.  

Jeżeli jednak chcesz zachować wszystko u siebie to sam możesz wdrożyć rozwiązania, które zaoszczędzą Twój czas i pieniądze. Na rynku znajdziesz narzędzia wspierające poszukiwanie pracowników. Za pośrednictwem programów zbierzesz, przeanalizujesz, odrzucisz kandydaturę jak również będziesz śledził postęp procesów. Co więcej, bardzo ułatwiają selekcję, bo już na początkowych etapach potrafią segmentować kandydatów w oparciu o pytania pomocnicze zawarte w kwestionariuszu aplikacyjnym. To dużo łatwiejsze niż odczytywanie dziesiątek wiadomości na skrzynce mailowej. 

Jeżeli więc chcesz przyspieszyć rekrutacje i zaoszczędzić to korzystaj z dostępnych na rynku możliwości, czy to w postaci agencji rekrutacyjnych lub dedykowanych aplikacji. Bardzo ułatwią one pracę Twojemu zespołowi HR, a sama rekrutacja stanie się procesem o wiele przyjemniejszym i dostarczającym jakościowych pracowników.  

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.