Jak pracować w pandemię to najlepiej u nich!

Tygodnik „Wprost” po raz kolejny opublikował ranking 50 najlepszych pracodawców.  Zobaczcie 10 pierwszych firm, w których pracuje się najlepiej. I nie chodzi tutaj o wypasione biura, bo z tych i tak rzadko korzystamy. Crème de la crème wg. Wprost, to przede wszystkim miejsca, w których polski pracownik może czuć się pewnie w czasach, które – umówmy się – oferują wszystko poza pewnością.

Jakie były kryteria?

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji e-commerce?

Digitalx weryfikuje i zatrudnia ludzi w obszarze e-commerce & digital. Wykorzystujemy branżowe doświadczenie i wypracowane relacje. Zapomnij o przedłużających się procesach, niepotrzebnych kosztach i niedopasowanych kandydatach.

Zapraszamy do kontaktu

Wprost skontaktowało się z 400 największymi przedsiębiorstwami działającymi w Polsce. Firmy zostały zapytane o to, czy w ostatnim roku przeprowadziły zwolnienia grupowe albo zamierzają je uruchomić. Czy podwyższały pensje, czy je obcinały. Ile nowych ludzi zatrudniły, a ilu starych pracowników zwolniły. Ile osób w ogóle u nich pracuje i jaka część z nich ma etat, a jaka pracuje na umowie cywilno-prawnej (śmieciówce).

Top trzy

Pierwsze miejsce zajął Animex. Nie znacie? A jedliście kiedykolwiek parówki Morlinki i szynkę konserwową z Krakusa? Firma nie przeprowadzała żadnych zwolnień grupowych i nie zwolniła nawet jednego pracownika. Pojawiło się za to ponad 3,3 tys. dodatkowych etatów. Animex nie ciął płac, a wręcz podwyższył pensje załodze i wprowadził dodatkowe nagrody dla pracowników z tytułu frekwencji podczas pandemii.

Drugie miejsce w rankingu zajęła Castorama. Tutaj chyba nie trzeba przedstawiać 🙂 Firma nie przeprowadzała zwolnień grupowych i zatrudniła dodatkowo aż 657 osób. Wszyscy pracownicy mają umowę o pracę i nie wydarzyło się żadne cięcie płac.

Trzecia na podium Ikea, wprowadziła całą gamę benefitów dla swoich pracowników w czasie pandemii. Z własnej kieszeni wyrównywała do 100 proc. wartość zasiłku opiekuńczego dla rodziców. Uruchomiła „Program Wsparcia Pracownika”, w którym można uzyskać pomoc specjalistów takich jak psycholog, doradca finansowy, prawnik czy lekarz.

Zobacz również:  Praca w domu z dziećmi - jak to zrobić?
 
Miejsce Nazwa firmy Branża Liczba pracowników
1 Animex Foods Przemysł spożywczy 12500
2 Castorama Polska Handel 13096
3 Ikea Retail Handel 5707
4 PZU i PZU Życie Ubezpieczenia 10448
5 Sokołów Przemysł spożywczy 9874
6 Grupa Kapitałowa ENEA Energetyka 17525
7 Lotos Paliwa 5404
8 Grupa Fakro Stolarka okienna 3001
9 Grupa Kapitałowa Selvita Farmaceutyka 580
10 Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” Chemia 3605

czytaj więcej na: wprost.pl

 

Notojob.com 🚀 Praca w e-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany eCommerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej