Usługa HR SWITCH – czyli, jak zwolnić pracownika w kulturalnym stylu?

jak zwolnić pracownika w kulturalnym stylu
Jeśli zastanawiasz się, jak w delikatny i kulturalny sposób zwolnić pracownika, to tutaj przedstawiamy nowy sposób. HR SWITCH to nowe rozwiązanie, które przyniesie korzyści dla obu stron. Sprawdź, czym to właściwie jest.

HR SWITCH – co to jest?

Dobry manager to taki, który potrafi znaleźć bardzo dobrych pracowników i być z nimi w czasie trwania ich kariery w przedsiębiorstwie. Niestety czasami przychodzi taka sytuacja, kiedy trzeba się rozstać. Rozmowa derekrutacyjna nigdy nie jest prosta, zawsze wywołuje negatywne emocje zarówno u managera, jak i pracownika. Jednak korzystając z rozwiązania Digitalx, możemy tego uniknąć.

W Digitalx pojawiła się nowa możliwość, a raczej usługa, którą nazwaliśmy HR SWITCH. Jeśli jesteś managerem i myślisz nad zmianą pracownika z działu e-commerce, zgłoś się do nas. My pomożemy znaleźć pracę pracownikowi, z którym nie chcesz dłużej współpracować. Tym sposobem zaoszczędzimy wielkiego stresu Tobie i pracownikowi. Zanim rozwiążesz z nim umowę, pomożemy znaleźć mu nową pracę. Jednocześnie znajdziemy nowego pracownika na jego stanowisko do Twojej firmy.

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

HR SWITCH to niezwykle komfortowe rozwiązanie. Były pracownik nie będzie pozostawiony sam sobie. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla niego stanowisko odpowiadające jego kompetencjom i umiejętnościom w innej firmie. Dzięki nam masz szansę rozstać się z pracownikiem w bardziej sprzyjających okolicznościach. Pracownik uniknie dużego szoku, którym jest zwolnienie z pracy. Takie rozwiązania sprawia, że dla obu stron sytuacja jest łatwiejsza.

HR SWITCH – dla kogo jest skierowany?

Digitalx zajmuje się rekrutacją pracowników w branży e-commerce na wszystkich szczeblach, od początkujących pracowników po wykwalifikowanych specjalistów sprzedaży internetowej. Współpracujemy z najlepszymi, którzy od zaraz mogą stać się pracownikami działu e-commerce Twojej firmy.

HR SWITCH – jak to działa?

Jeśli jesteś pracownikiem z działu HR i rekrutujesz pracowników do działu e-commerce, to zapraszamy Cię do współpracy. Powiedz nam, jakiego pracownika poszukujesz, jakie powinny być jego kompetencje i umiejętności. Podziel się z nami również informacją dotyczącą kompetencji pracownika, z którym chcesz się rozstać. Gdy my znajdziemy dla niego odpowiednią pracę, wtedy skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy mu nową ofertę.

Przeczytaj:  Topowe zawody w postpandemicznej rzeczywistości. Kto jest na celowniku headhunterów?
Kiedy poinformować pracownika o zwolnieniu z firmy?

Korzystając z usług Digitalx, możesz razem z nami poinformować pracownika o nowych ofertach pracy, w których zacznie pracę od zaraz. Także dzięki tej współpracy nie zostawiasz tej osoby z niczym, dajesz mu szansę dalszej realizacji zawodowej w nowym miejscu.

Jednak nawet do takiego rozstania w jak najbardziej pokojowy sposób należy podejść z rozsądkiem. Do takiej rozmowy również musimy się przygotować, bo może okazać się, że temu pracownikowi bardzo zależało na tym stanowisku i dalszej karierze w firmie. Zmiana pracy również jest stresująca. Informacje związane z odejściem z tego przedsiębiorstwa i propozycją przejścia do innego należy przekazać w delikatny sposób, najlepszą porą na taką rozmowę jest początek tygodnia w porach dopołudniowych.

Poszukiwania pracowników w czasie epidemii i po epidemii koronawirusa

Spotkania oko w oko z nowymi pracownikami teraz nie są zalecane. Przygotuj nam listę umiejętności pracownika, z którym chcesz się rozstać oraz wymagania dotyczące nowego kandydata. My w sposób zdalny postaramy się znaleźć dla niego pracę oraz odpowiedniego kandydata na jego stanowisko. Jest to trudny czas dla handlu, dlatego trzeba właśnie teraz zadbać o najlepszy zespół e-commerce sklepów internetowych.

Zwłaszcza w tym momencie warto skorzystać z pokojowego rozstania się z pracownikiem. Lider zespołu właśnie teraz powinien wykazywać się empatią oraz zaangażowaniem wobec wszystkich członków zespołu. Korzystając z tego rozwiązania, Manager udowodnia swoim pracownikom, że nie zostawia ich z niczym, nawet w takim przypadku.

Pamiętajmy, że ten kryzys zmieni naszą gospodarkę, jeszcze więcej sklepów lokalnych i producentów zaczyna działać w Internecie. Teraz najlepsi pracownicy e-commerce będą na wagę złota. Pozwól nam pomóc Twojej firmie i zbudować jeszcze silniejszy zespół specjalistów.

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej