Usługa HR SWITCH – czyli, jak zwolnić pracownika w kulturalnym stylu?

jak zwolnić pracownika w kulturalnym stylu
Jeśli zastanawiasz się, jak w delikatny i kulturalny sposób zwolnić pracownika, to tutaj przedstawiamy nowy sposób. HR SWITCH to nowe rozwiązanie, które przyniesie korzyści dla obu stron. Sprawdź, czym to właściwie jest.

HR SWITCH – co to jest?

Dobry manager to taki, który potrafi znaleźć bardzo dobrych pracowników i być z nimi w czasie trwania ich kariery w przedsiębiorstwie. Niestety czasami przychodzi taka sytuacja, kiedy trzeba się rozstać. Rozmowa derekrutacyjna nigdy nie jest prosta, zawsze wywołuje negatywne emocje zarówno u managera, jak i pracownika. Jednak korzystając z rozwiązania Digitalx, możemy tego uniknąć.

W Digitalx pojawiła się nowa możliwość, a raczej usługa, którą nazwaliśmy HR SWITCH. Jeśli jesteś managerem i myślisz nad zmianą pracownika z działu e-commerce, zgłoś się do nas. My pomożemy znaleźć pracę pracownikowi, z którym nie chcesz dłużej współpracować. Tym sposobem zaoszczędzimy wielkiego stresu Tobie i pracownikowi. Zanim rozwiążesz z nim umowę, pomożemy znaleźć mu nową pracę. Jednocześnie znajdziemy nowego pracownika na jego stanowisko do Twojej firmy.

HR SWITCH to niezwykle komfortowe rozwiązanie. Były pracownik nie będzie pozostawiony sam sobie. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla niego stanowisko odpowiadające jego kompetencjom i umiejętnościom w innej firmie. Dzięki nam masz szansę rozstać się z pracownikiem w bardziej sprzyjających okolicznościach. Pracownik uniknie dużego szoku, którym jest zwolnienie z pracy. Takie rozwiązania sprawia, że dla obu stron sytuacja jest łatwiejsza.

HR SWITCH – dla kogo jest skierowany?

Digitalx zajmuje się rekrutacją pracowników w branży e-commerce na wszystkich szczeblach, od początkujących pracowników po wykwalifikowanych specjalistów sprzedaży internetowej. Współpracujemy z najlepszymi, którzy od zaraz mogą stać się pracownikami działu e-commerce Twojej firmy.

HR SWITCH – jak to działa?

Jeśli jesteś pracownikiem z działu HR i rekrutujesz pracowników do działu e-commerce, to zapraszamy Cię do współpracy. Powiedz nam, jakiego pracownika poszukujesz, jakie powinny być jego kompetencje i umiejętności. Podziel się z nami również informacją dotyczącą kompetencji pracownika, z którym chcesz się rozstać. Gdy my znajdziemy dla niego odpowiednią pracę, wtedy skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy mu nową ofertę.

ZOBACZ  Jak możliwie wcześnie rozpoznać fałsz kandydata?
Kiedy poinformować pracownika o zwolnieniu z firmy?

Korzystając z usług Digitalx, możesz razem z nami poinformować pracownika o nowych ofertach pracy, w których zacznie pracę od zaraz. Także dzięki tej współpracy nie zostawiasz tej osoby z niczym, dajesz mu szansę dalszej realizacji zawodowej w nowym miejscu.

Jednak nawet do takiego rozstania w jak najbardziej pokojowy sposób należy podejść z rozsądkiem. Do takiej rozmowy również musimy się przygotować, bo może okazać się, że temu pracownikowi bardzo zależało na tym stanowisku i dalszej karierze w firmie. Zmiana pracy również jest stresująca. Informacje związane z odejściem z tego przedsiębiorstwa i propozycją przejścia do innego należy przekazać w delikatny sposób, najlepszą porą na taką rozmowę jest początek tygodnia w porach dopołudniowych.

Poszukiwania pracowników w czasie epidemii i po epidemii koronawirusa

Spotkania oko w oko z nowymi pracownikami teraz nie są zalecane. Przygotuj nam listę umiejętności pracownika, z którym chcesz się rozstać oraz wymagania dotyczące nowego kandydata. My w sposób zdalny postaramy się znaleźć dla niego pracę oraz odpowiedniego kandydata na jego stanowisko. Jest to trudny czas dla handlu, dlatego trzeba właśnie teraz zadbać o najlepszy zespół e-commerce sklepów internetowych.

Zwłaszcza w tym momencie warto skorzystać z pokojowego rozstania się z pracownikiem. Lider zespołu właśnie teraz powinien wykazywać się empatią oraz zaangażowaniem wobec wszystkich członków zespołu. Korzystając z tego rozwiązania, Manager udowodnia swoim pracownikom, że nie zostawia ich z niczym, nawet w takim przypadku.

Pamiętajmy, że ten kryzys zmieni naszą gospodarkę, jeszcze więcej sklepów lokalnych i producentów zaczyna działać w Internecie. Teraz najlepsi pracownicy e-commerce będą na wagę złota. Pozwól nam pomóc Twojej firmie i zbudować jeszcze silniejszy zespół specjalistów.


Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu czy całego zespołu E-commerce zapraszamy do kontaktu z nami – [email protected]. Pomożemy Ci określić profil osoby, której potrzebujesz, zakres jej obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.