HR Manager – kto to? Zakres obowiązków na stanowisku HR Managera

Human Resources Manager (HR Manager) to wysoko postawiona osoba w organizacji kierująca działem HR, odpowiedzialnym za szereg procesów i działań związanych z zasobami ludzkimi przedsiębiorstwa. Projektuje on cele strategiczne firmy w sektorze zatrudnia, tworzy plany rozwoju pracowników czy nadzoruje pracę zespołu działu personalnego.

Możliwe inne nazwy tego stanowiska

  • Kierownik Działu Personalnego

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji e-commerce?

Digitalx weryfikuje i zatrudnia ludzi w obszarze e-commerce & digital. Wykorzystujemy branżowe doświadczenie i wypracowane relacje. Zapomnij o przedłużających się procesach, niepotrzebnych kosztach i niedopasowanych kandydatach.

Zapraszamy do kontaktu

Zakres obowiązków

  • realizacja strategii HR będącej jednym z kluczowych kierunków rozwoju przedsiębiorstwa
  • proponowanie, wdrażanie i prowadzenie planów rozwoju pracowników
  • tworzenie i monitoring budżetu w oparciu o plan zatrudnienia, wynagrodzeń i szkoleń
  • proponowanie rozwiązań rekrutacyjnych
  • rozwój i zarządzanie siatką benefitów pozapłacowych
  • dbanie o komunikację między pracownikami i rozwiązywanie kryzysów

Umiejętności

Osoba na tym stanowisku powinna posiadać wyższe studia, najlepiej z zakresu zarządzania, marketingu oraz psychologii i socjologii. Na HR Managerze spoczywa ogromny obowiązek, gdyż od zaprojektowanych przez niego procesów zależy funkcjonowanie pracowników w firmie. Stojąc na czele zespołu działu personalnego odpowiada za działania związane z rekrutacją, wdrożeniem i utrzymaniem pracowników. HR Manager w roli lidera zespołu musi wykazywać się wysoką motywacją, otwartością, umiejętnością słuchania i dialogu. Przydatne będą mu cechy przywódcze, umiejętności koordynacji, delegowania obowiązków i jasnego określania celów.

Powinien wyróżniać się inicjatywą i pomysłowością, dzięki którym będzie tworzył: ścieżki rekrutacji odpowiednio dobrane do stanowiska, plany rozwoju pracowników i talentów oraz dobierał na te potrzeby odpowiednie pakiety szkoleń. Realizacje zadań opiera o budżet, dlatego wymaga się u HR Managera wysokich zdolności analitycznych i sprawnego zarządzania finansami. Swoje działania często omawia z zarządem wytyczając wspólnie strategię rozwoju firmy w zakresie zatrudnienia. Nie tylko powinien potrafić rekomendować rozwiązania w tym zakresie, ale również wiedzieć jakich specjalistów poszukiwać aby sprostać tym planom. Zarządzanie pracownikami musi również odbywać się w zgodzie z zapisami prawa pracy i od HR Managera oczekuje się znajomości tych zagadnień.

Zobacz również:  Jak szefowie mogą dbać o zdrowie psychiczne pracowników w czasie kryzysu?

O HR Managerze należy też myśleć w szerszym kontekście, a nie tylko przez pryzmat zatrudnienia. To partner biznesowy, który również stoi za projektowaniem przyszłości firmy. Proponując spójne, przemyślane i zoptymalizowane rozwiązania, efektywnie działa na rzecz sukcesu przedsiębiorstwa poprzez dobór specjalistów i odpowiada za budowanie komfortowego środowiska pracy utrzymującego pracowników w firmie na lata, a co za tym idzie, umacnia pozycję firmy na rynku.

 


Planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu czy całego zespołu E-commerce?  Zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@digitalx.pl. Pomożemy Ci określić profil osoby, której potrzebujesz, zakres jej obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.


 

Notojob.com 🚀 Praca w e-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany eCommerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej