Google otwiera sklep stacjonarny

Google już wcześniej eksperymentowało z małymi sklepami pop-up i stoiskami w których sprzedawało produkty własne. Niemniej niedawne ogłoszenie otwarcia sklepu stacjonarnego w Nowym Yorku oznacza znacznie poważniejsze zobowiązanie stworzenia przestrzeni handlowej.

W Google Store klienci będą mogli przeglądać i kupować szeroką gamę produktów Google, od telefonów Pixel po produkty Nest, urządzenia Fitbit, Pixelbooki i nie tylko. Będzie również można robić zakupy online w GoogleStore.com i odbierać zamówienia w sklepie. Na miejscu odwiedzający będą mogli doświadczyć, jak produkty i usługi Google współpracują ze sobą na wiele różnych sposobów.

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

– Będziemy mieć pod ręką ekspertów, którzy pomogą odwiedzającym w pełni wykorzystać możliwości ich urządzenia – na przykład rozwiązać problem, naprawić pęknięty ekran Pixel lub pomóc w instalacji. Nie ma znaczenia, czy jesteś długoletnim użytkownikiem Pixela, jesteś ciekawy naszych produktów, czy chcesz wziąć udział w jednym z warsztatów instruktażowych, które będziemy oferować przez cały rok – nasz zespół będzie w stanie udzielić Ci pomocy dostosowanej do Twoich potrzeb – mówi Jason Rosenthal, wiceprezes ds. usług subskrybcyjnych w Google.

Dlaczego Nowy Jork?

Wybór padł na Nowy Jork i jedną z najlepszych dzielnic – Chelsea. Google Store ma stanowić część miejskiego kampusu Google, który już teraz zatrudnia ponad 11 000 pracowników. Google jest w Nowym Jorku od 20 lat i postrzega ten sklep jako naturalne przedłużenie naszego wieloletniego zaangażowania w NYC. Sklep Google w Chelsea zostanie otwarty dla zwiedzających w okresie letnim.

– Nowy sklep stacjonarny Google to kolejny ważny krok na naszej drodze do zapewnienia najbardziej przydatnych usług Google dla naszych użytkowników, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Nie możemy się doczekać spotkania z wieloma naszymi klientami i wysłuchania ich opinii na temat sklepu, abyśmy mogli dalej eksperymentować i testować nasz obszar fizycznej przestrzeni handlowej – dodaje Jason Rosenthal.

Przeczytaj:  Urlop wypoczynkowy, urlop na żądanie, macierzyński - Rodzaje urlopów - Jak liczyć?

Na tle konkurencji

Google otwiera swój sklep stacjonarny dokładnie 20 lat po Apple, które jak wiemy z sukcesem i na dobre zagościło w stacjonarnej przestrzeni handlowej. Firma Microsoft z kolei przez lata rozszerzała swoje działania w zakresie sprzedaży detalicznej, ale zeszłego lata ogłosiła, że ​​zamyka wszystkie  lokalizacje Microsoft Store, aby bardziej skoncentrować się na sprzedaży swoich produktów online. Google jeszcze nie zadeklarowało, czy rozszerzy swoją działalność poza jedną lokalizację, ale jeśli inwestycja się powiedzie, to sklep Chelsea może być pierwszym z wielu.

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej