DaVinci Tools – Czym jest?

Da Vinci Tools jest darmowym rozszerzeniem, dostępnym w przeglądarkach, które są oparte na Chromium – czyli Google Chrome, Microsoft Edge itp. Umożliwia ono tworzenie map cieplnych w tabelach Google Ads, Google Tag Managerem czy Google Analytics, a także Google Data Studio.  Autorem Da Vinci Tools jest Stephane Hamel, jest to konsultant marketingowy z Kanady, a wtyczka jest całkowicie darmowa.

Jak zainstalować?

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji e-commerce?

Digitalx weryfikuje i zatrudnia ludzi w obszarze e-commerce & digital. Wykorzystujemy branżowe doświadczenie i wypracowane relacje. Zapomnij o przedłużających się procesach, niepotrzebnych kosztach i niedopasowanych kandydatach.

Zapraszamy do kontaktu

Wtyczka jest gotowa do instalacji pod poniższym adresem:

https://chrome.google.com/webstore/detail/da-vinci-tools/pekljbkpgnpphbkgjbfgiiclemodfpen 

Wystarczy kliknąć „DODAJ DO CHROME” i gotowe!

Co potrafi?

Narzędzie bardzo dobrze integruje się z Google Analytics. Obecność wtyczki można poznać po malutkim logo, które jest widoczne przy liście kont. 

Lista funkcji, z których można korzystać maluje się tak:

  • Nazwa usługi i widoku GA na belce – bez wtyczki wyświetlać się będzie sama nazwa „Analytics”, a więc po otwarciu kilku zakładek robi się bałagan.
  • GA zapamięta ostatni otworzony raport – można wyłączyć zakładkę z raportem, a przy następnej okazji po wejściu do GA pierwsza strona, która się wyświetli będzie tym samym raportem z ustawionym ostatnio zakresem czasowym.
  • Panel segmentów  i dat może być przypięty u góry.
  • Najwyższe i najniższe wartości na wykresie są dodatkowo wyróżnione.
  • W tabelach można używać heatmap.

Dzięki tej wtyczce analiza danych na pewno stanie się przyjemniejsza! Zachęcamy do przetestowania i podzielenia się opinią i wrażeniami!


Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu lub całego zespołu E-commerce to zapraszamy do kontaktu  – kontakt@digitalx.pl. Pomożemy Ci określić profil pracownika, którego potrzebujesz, zakres jego obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.