Automatyzacja rekrutacji od CleverStaff: przenieś zatrudnienie w swojej firmie na nowy poziom

Prawie każdy manager słyszał o narzędziach pozwalających zautomatyzować procesy rekrutacyjne w firmie, jednak tylko niektóre z osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi stosują takie oprogramowanie w swojej działalności. Ktoś uważa, że jest zbyt drogie, ktoś inny, że jest przeznaczone jedynie do pracy w dużych korporacjach, zatrudniających co miesiąc dziesiątki osób. Twórcy oprogramowania z firmy CleverStaff postanowili rozwiać ten mit i stworzyli skuteczne, a jednocześnie przystępne cenowo narzędzie, które sprawdzi się w każdej firmie bez wyjątku!

Automatyzacja rekrutacji: czym jest

Organizacje, które chcą zachować swoją konkurencyjność, powinny wdrażać wiele rozwiązań związanych z automatyzacją procesów organizacyjnych, w tym związanych z doborem personelu. Automatyzacja pozwala przyspieszyć i uprościć proces doboru personelu poprzez wykorzystanie technologii do przeszukiwania bazy danych, filtrowania aplikacji, a nawet przeprowadzania wstępnej oceny kandydatów. Otrzymując więcej czasu wolnego zespoły HR mogą skupić się na bardziej strategicznych i wartościowych zadaniach zamiast poświęcać czas na monotonne i czasochłonne kwestie. Ponadto zautomatyzowane systemy pomagają ograniczyć błędy ludzkie i zapewnić bardziej obiektywne podejście do oceny kandydatów, eliminując wpływ nieświadomych uprzedzeń.

ATS od CleverStaff: podstawowe charakterystyki

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Rozwiązania dostarczane przez CleverStaff wielokrotnie zwiększają wydajność pracy rekruterów i pozwalają ukończyć rekrutację w krótszych terminach, na bieżąco aktualizując i modyfikując bazę kandydatów.

Innymi funkcjami dostępnymi w CleverStaff są:

  • zarządzanie bazą danych (poszukiwanie CV, integracja z e-mail i LinkedIn i in.);
  • ATS z możliwością konfiguracji etapów pracy, szablonów e-maili, szybkimi raportami i in.;
  • lejek rekrutacyjny;
  • błyskawiczne raporty i in.

Spośród podobnych produktów oprogramowanie od CleverStaff wyróżnia funkcja grywalizacji. Jej wdrożenie wydaje się być całkiem logiczne, gdyż proces rekrutacji zawiera znaczną część rutyny, której nie da się wyeliminować, stosując nawet najlepsze oprogramowanie. Wraz z rozwojem firmy przybywa ilość danych, które należy opracować, powiększają się także rozmiary baz danych.

Grywalizacja doskonale eliminuje rutynę, gdyż dzięki niej wszystkie, bez wyjątku, sukcesy i osiągnięcia rekruterów zostają docenione w należyty sposób. Rekruterzy w CleverStaff otrzymują nagrody i odznaczenia nie tylko za zamknięcie wakatów, ale i inne osiągnięcia. Zdrowa konkurencja, którą rodzi stosowanie ATS od CleverStaff, nie tylko nie przeszkadza pracy, ale i sprzyja rozwojowi firmy. Oprogramowanie sprzyja też rozwojowi kadry managerskiej, która ciągle wzbogaca swoją wiedzę dążąc do uzyskania najwyższego statusu w systemie.

Zobacz również:  Specjalista od… Semrush, platformy do badania słów kluczowych, analizy konkurencji, audytów witryn, śledzenia linków zwrotnych i kompleksowych analiz widoczności w Internecie
Atuty oprogramowania od CleverStaff

Niepodważalnym atutem oprogramowania od CleverStaff jest oszczędzanie czasu pracowników działu HR, którzy poprzez to uzyskują możliwość skupienia się na wykonaniu ważniejszych, w tym strategicznych zadań. Co więcej, oprogramowanie jest dostępne dla użytkowników zarówno w wersji chmurowej, jak i serwerowej z podłączonymi stanowiskami klienckimi. W tym ostatnim przypadku istnieją nieograniczone możliwości wyszukiwania personelu, niezależnie od specjalności i kwalifikacji.

Warto też pamiętać o tym, że ATS od CleverStaff gromadzi ogromne ilości danych, które mogą być analizowane w celu uzyskania cennych informacji, takich jak:

  • czas trwania procesu rekrutacji,
  • skuteczność różnych kanałów rekrutacji;
  • wskaźnik sukcesu różnych rekruterów itp.

Ponadto nowoczesny system ATS integruje się z innymi narzędziami zarządzania zasobami ludzkimi, takimi jak systemy zarządzania świadczeniami lub systemy zarządzania wynagrodzeniami.

Celowi doskonalenia procesów rekrutacji w oprogramowaniu od CleverStaff służy analiza uwag kandydatów, refleksje nad tym, co poszło dobrze, a co można było zrobić lepiej oraz wprowadzenie odpowiednich zmian na przyszłość.

Czy warto zadecydować się na rozwiązania od CleverStaff?

Według badań zrealizowanych przez ekspertów z firmy Capterra, 75% rekruterów i managerów HR twierdzi, że korzystanie z ATS pomogło im skrócić czas rekrutacji. Jeśli więc zależy Ci na dynamicznym rozwoju firmy, skutecznym poszukiwaniu najlepszych kandydatów na rynku oraz przezwyciężeniu konkurencji, warto zastanowić się nad zakupem ATS od CleverStaff. Oprogramowanie to dynamicznie się rozwija i jest  dostosowywane do potrzeb rekruterów, w razie potrzeby ATS można dopasować do własnych potrzeb. Postaw na CleverStaff – ta inwestycja na pewno się opłaci!

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej