Aplikacje do walki z wypaleniem zawodowym i stresem związanym z pracą

Praca bywa dla wielu osób źródłem ogromnego stresu. Wywoływać może go zarówno zajmowanie odpowiedzialnego stanowiska, duża liczba obowiązków, jak i trudności w porozumieniu się z przełożonym. Wszystko to w dłuższej perspektywie czasu może prowadzić do wypalenia zawodowego. Objawia się ono tym, że aktywność zawodowa, która dotychczas dawała satysfakcję, staje się źródłem wyczerpania organizmu — tak psychicznego, jak i fizycznego. Jak poradzić sobie z tego typu problemami? Z pomocą przychodzą aplikacje do walki ze stresem związanym z pracą i wypaleniem zawodowym.

Helping Hand

Helping Hand jest zarówno aplikacją, jak i platformą wsparcia zdrowia psychicznego z wykorzystaniem nowych technologii. Użytkownicy mają tu dostęp tak do szeregu artykułów stworzonych przez psychologów, jak i edukacyjnych materiałów wideo, dedykowanych narzędzi do autoterapii, czy webinarów oraz spotkań z ekspertami. Mogę oni również skorzystać z indywidualnych konsultacji z psychologami i terapeutami. Aplikacja Helping Hand jest skierowana głównie do firm chcących zagwarantować swoim pracownikom pomoc psychologiczną. Na uwagę zasługuje tu w szczególności rozbudowany moduł B2B działający niczym system kafeteryjny. Dzięki temu pracodawca jest w stanie swobodnie zarządzać budżetem przeznaczonym na wsparcie psychologiczne pracowników.

Headspace

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

W walce ze stresem związanym z pracą pomocna może się okazać także aplikacja Headspace. Przeznaczona jest ona dla osób, które chciałyby popracować nad spokojem ducha i umiejętnością medytacji. Na użytkowników czeka tutaj 10 lekcji trwających po 10 minut. Każda z nich jest jest objaśniona w przystępny sposób. Dostępne kursy mają na celu ułatwić nauczenie się radzenia sobie ze stresem, polepszyć koncentrację, zwiększyć wydajność i kreatywność oraz poprawić jakość snu. W aplikacji Headspace znaleźć można również zestaw treningów regeneracyjnych i motywacyjnych oraz kurs uważnego jedzenia. Po ich ukończeniu możliwe jest wykupienie płatnej subskrypcji w serwisie headspace.com .

Calm

Pomóc w walce ze stresem zawodowym pomoże również aplikacja Calm. Emituje ona kojące dla ucha dźwięki oraz relaksujące obrazy przyrody. Użytkownicy mają tu do wyboru kilka scenerii, takich jak padający deszcz czy morze o wschodzie słońca W aplikacji Calm znajduje się trwający 7 dni program mający wprowadzić w podstawy medytacji. Obejmuje on 7 sesji trwających od 2 do 30 minut. Komunikaty wygłaszane są tu przez angielskiego lektora. Używane przez niego słownictwo jest jednak na tyle proste, że z aplikacji bez obaw mogą korzystać nawet te osoby, które opanowały język angielski jedynie na poziomie podstawowym. W Calm istnieje także możliwość skorzystania z tematycznych i czasowych sesji medytacyjnych, które mają na celu ułatwić znalezienie wewnętrznego spokoju czy poprawić koncentrację lub kreatywność. Po wykupieniu płatnej subskrypcji, użytkownicy zyskują dostęp to trwającego 21 dni programu medytacji, tygodniowego programu pomagającego poprawić jakość snu oraz 48 dodatkowych sesji medytacyjnych.

Zobacz również:  4 wskaźniki sprzedaży w branży SaaS

Stoic. mental health tracker

Ostatnia propozycja to polska aplikacja filozoficzna Stoic. mental health tracker stworzona przez Macieja Łobodzińskiego. Z powodzeniem pełnić może ona funkcję interaktywnego dziennika autorefleksji oraz intencji, który pomoże spojrzeć na życie z nowej, bardziej optymistycznej perspektywy. W aplikacji znaleźć można między innymi inspirujące cytaty filozofów na każdy dzień mające na celu zmotywować do działania oraz rytuały wizualizacji ułatwiające wzbudzenie wdzięczności za to, co udało się do tej pory osiągnąć. Aplikacja Stoic. mental health tracker oferuje również przestrzeń do pisania o sukcesach, porażkach czy frustracjach. Przed rozpoczęciem dnia można w niej ocenić swój aktualny nastrój i napisać kilka zdań o planach, jakie chce się zrealizować. Wieczorem można w niej natomiast zanotować, jakim pokusom czy złym nawykom udało się oprzeć lub co w swoim zachowaniu chce się zmienić od jutra na lepsze. Widoczne podczas otwierania aplikacji cytaty można dowolnie personalizować, wybierając ulubiony nurt filozofii.

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej