5 sposobów na stworzenie przyjaznego miejsca pracy

Pozytywne środowisko pracy ma niewyobrażalnie duży wpływ na stosunek pracowników do wykonywanej pracy i współpracowników, produktywność i efektywność. 

Jakie korzyści płyną ze stworzenia przyjaznego miejsca pracy?

  • Zwiększenie przychodów firmy
  • Zmniejszenie rotacji pracowników
  • Zwiększona produktywność, kreatywność
  • Zapobieganie i ograniczenie zwolnień chorobowych
  • Zwiększenie zadowolenia pracowników

Jak stworzyć takie środowisko pracy?

Chroń zdrowie psychiczne

Słabe zdrowie psychiczne może prowadzić do zwolnień lekarskich i negatywnie wpływać na innych współpracowników 

Imprezy firmowe

Jest to idealna okazja do integracji współpracowników i tworzenia więzi poza miejscem pracy, daje to poczucie przynależności i pozytywnie może motywować do pracy.

Zdrowe ciało to zdrowy umysł

Aktywność fizyczna w bardzo dobry sposób redukuje stres, zwiększają poziom energii i zapobiega zwolnieniom lekarskim. 

Silna linia komunikacji

Słaba komunikacja wpływa negatywnie na wiele aspektów. Trzeba zadbać o odpowiednie do niej narzędzia i wypracować silną linie komunikacji między każdym pracownikiem.

Możliwości rozwoju 

Każdy chce mieć możliwość nauki i szlifowania swoich umiejętności. Zachęcanie pracownika do rozwoju zwiększa jego zaangażowanie i motywację do wykonywanych zadań. Warto również wprowadzić różnego rodzaju szkolenia. 

Pamiętajmy, że każdy z nas zasługuje na szacunek i wsparcie. Dobrze zaopiekowany pracownik da lepsze efekty i będzie bardziej zmotywowany do osiągania wspólnie wyznaczonych celów.


Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu lub całego zespołu E-commerce to zapraszamy do kontaktu  – kontakt@digitalx.pl. Pomożemy Ci określić profil pracownika, którego potrzebujesz, zakres jego obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.