Sprawdź 5 cech świetnego marketingowca

Jeśli chcesz zająć się marketingiem lub jesteś już specjalistą od marketingu, wiesz ile pracy trzeba włożyć, by odnieść sukces w tej branży. Ze stale zmieniającymi się trendami i najlepszymi praktykami, czasem trudno jest nadążyć. Zobacz, jakie cechy powinien posiadać specjalista ds. marketingu.

Silna orientacja biznesowa

Marketing polega na tworzeniu wartości na rynku zarówno dla organizacji, jak i dla grupy docelowej. Opiera się na następujących elementach: produkt, cena, promocja, dystrybucja i ludzie (strategia 5 P w porównaniu ze standardową 4 P). Marketingowiec nie może tego skutecznie wdrożyć bez głębokiego zrozumienia modeli biznesowych i najlepszych praktyk.

Ciekawość świata

Marketingowcy odnoszący sukcesy w pracy e-commerce są z natury ciekawi świata. Chętnie próbują nowych rzeczy. Lubią je testować i sprawdzać, jak to działa. Nie boją się porażek. Wyciągają z nich wnioski, by poprawić swoje działania. 

Zdolności analityczne

Istnieje ogromna ilość danych, które muszą być przetwarzane w ramach każdej kampanii marketingowej lub projektu. Obejmują raporty badawcze, statystyki, współczynniki klikalności. Należy je wszystkie wnikliwie przeanalizować. Zdolności analityczne ułatwią przetwarzanie i interpretacji tych informacji. Dlatego szukaj ich u kandydatów podczas rekrutacji e-commerce Najlepsi marketingowcy mogą je później wykorzystać w kampaniach i projektach.

Pomysłowość

Prawdziwie skuteczni marketerzy są w stanie odpowiedzieć na wyzwania i trudności, które pojawiają się podczas rozwiązywania problemów w nowy, innowacyjny sposób. Jeśli potrafią kreatywnie, oryginalnie pokonać przeszkody, na pewno wyróżnią się z tłumu. 

Wyzwania są nieuniknione. Istnieje pewne ryzyko, że blog zostanie zaatakowany przez spamujących komentujących, sklep online stanie się celem podejrzanych recenzentów. Będąc zaradnym, pomysłowym i sprytnym, można rozwiązać te problemy. Dlatego zwróć na to uwagę w czasie rekrutacji marketing.

Komunikacja

Dobrzy marketingowcy mają doskonałe umiejętności komunikacji werbalnej i pisemnej. Potrafią przekazać odbiorcom ciekawe, wartościowe informacje. Oprócz tego potrafią nawiązać relacje ze swoim zespołem, blogerami i klientami. Mogą jasno sformułować problem. Wiedzą, jak poinformować o swoich pomysłach i je uzasadnić. Potrafią zmotywować zespół do pracy.

ZOBACZ  Trade marketing - czym jest i jakie ma zalety?

Przeglądając tę listę, możesz zauważyć, że dobry marketingowiec powinien mieć cechy lidera. Pomaga kierować innymi zadaniami firmy, by osiągnęła sukces.


Jeżeli planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu czy całego zespołu E-commerce zapraszamy do kontaktu z nami – [email protected]. Pomożemy Ci określić profil osoby, której potrzebujesz, zakres jej obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.