20+ pytań rekrutacyjnych na stanowisko UX/UI Designer

Rozmowa kwalifikacyjna zazwyczaj oznacza duży stres dla kandydata. Bardzo często dzieje się to z powodu pytań, które mogą się na niej pojawić, dlatego, aby wypaść jak najlepiej, warto wcześniej przemyśleć i przygotować na nie odpowiedzi. 

Z tego powodu przygotowaliśmy ponad 20 pytań rekrutacyjnych, które mogą zostać zadane na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko UX/UI Designer. 

PODSTAWOWE

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji e-commerce?

Digitalx weryfikuje i zatrudnia ludzi w obszarze e-commerce & digital. Wykorzystujemy branżowe doświadczenie i wypracowane relacje. Zapomnij o przedłużających się procesach, niepotrzebnych kosztach i niedopasowanych kandydatach.

Zapraszamy do kontaktu

1. Jaka jest różnica pomiędzy UX a UI? 

To podstawowe pytanie, które najczęściej rozpoczyna rozmowę rekrutacyjną.

2. Jakie są główne zasady projektowania dobrego User Experience? 

Żyjemy w rynku nastawionym na konsumenta, który jest świadomy jakości i możliwości, jakie dają mu konkurencyjne produkty, dlatego wiedza o głównych zasadach projektowania dobrego User Experience jest kluczowa. 

3. Dlaczego UI Design jest ważny?

To podstawowe pytanie sprawdzające czy kandydat posiada wystarczającą wiedzę w tym temacie. UI Design to istotny element, ponieważ może zmienić potencjalnych odwiedzających w kupujących, dzięki temu, że ułatwia interakcje między użytkownikiem a witryną lub aplikacją internetową.

4. Jakich aplikacji używasz? Które z nich najbardziej lubisz?

Obecnie do wyboru mamy mnóstwo aplikacji dostępnych na telefon. W odpowiedzi na to pytanie warto zawrzeć informacje, z jakiego powodu akurat te są przez nas lubiane. 

5. Jakie projekty już zrealizowałeś/aś? Mógłbyś/abyś mi je pokazać i omówić?

To standardowe pytanie, które weryfikuje nasze doświadczenie. Dobry kandydat to taki, który może pokazać ciekawe projekty w swoim portfolio. 

6. Z którego swojego projektu jesteś najbardziej dumny/a? 

Odpowiadając na to pytanie pokazujemy rekruterowi nasze doświadczenie, ale także sposób,w jaki postrzegamy sukces i z jakich dokonań jesteśmy dumni. 

7. Proszę opowiedzieć mi o projekcie, który nie przebiegał tak jak zaplanowałeś/aś. Jak udało się Ci się go naprawić? 

To pytanie sprawdza nasze umiejętności związane z radzeniem sobie z napotkanymi problemami. To, że coś nie poszło jak przewidzieliśmy nie jest istotne, ważniejsze jest w jaki sposób i jak skutecznie udało się nam to naprawić. 

8. Co będzie, według Ciebie będzie kolejnym popularnym trendem?

To pytanie sprawdza, czy myślimy o przyszłości ten branży, a także czy jesteśmy na bieżąco z tym, co aktualnie dzieje się w tym środowisku. 

9. Co Cię inspiruje? Jakie blogi/czasopisma czytasz?

Zobacz również:  Jak wykorzystywać dane do poprawy rekrutacji online?

Zadając te pytania rekruter chce dowiedzieć się, czy jesteśmy na bieżąco z nowymi trendami, czy chcemy się dalej rozwijać, a także co nas motywuje do pracy. 

10. W jaki sposób decydujesz, które funkcje dodać do produktu?

To trudne pytanie, ponieważ nasza odpowiedź musi zależeć od kontekstu. Najlepiej przedstawić przykład w jaki sposób dodaliśmy bądź odrzuciliśmy propozycję dodania danej funkcji i wyjaśnić rekruterowi dlaczego tak postąpiliśmy. 

11. Jakie były największe wyzwania, którym musiałeś/aś sprostać jako UX/UI Designer? 

Umiejętność obiektywnej oceny swojej pracy to bardzo duża zaleta. W odpowiedzi warto podać przykłady sytuacji, które były dla nas wyzwaniem, a także sposobów jak sobie z nimi poradziliśmy.

12. W jakim stopniu znasz HTML/CSS? 

To kolejne podstawowe pytanie, które weryfikuje naszą wiedzę wykorzystywaną na na tym stanowisku. 

13. Proszę opowiedzieć o ostatnim problemie, który musiałeś/aś rozwiązać. 

To pytanie ma na celu zbadanie czy kandydat posiada już doświadczenie, które wymagało od niego umiejętności rozwiązywania problemów. Aby odpowiedzieć na to pytanie warto przypomnieć sobie trudną sytuację jaką musieliśmy przezwyciężyć i następnie opowiedzieć krok po kroku, jakie podjęliśmy w tym celu działania. Warto dodać, czego dzięki temu się nauczyliśmy i jakie wnioski wyciągnęliśmy.

14. Z jakich programów do projektowania korzystasz? 

To jedna z umiejętności, które UX/UI Designer musi posiadać. W odpowiedzi na to pytanie warto opisać wady i zalety programów przez nas używanych. Można także wspomnieć o tych, których chcielibyśmy zacząć używać. 

SPECJALISTYCZNE

15. Jakie darmowe stocki zdjęć polecasz?

16. Podaj przykłady dobrego UX w e-commerce 

17. Jaka jest różnica między UX a UI? 

18. Zalety i wady korzystania z Figma / UXPin / Axure?

19. Wyjaśnij mi, jak utworzyć ruchomy plik GIF? 

20. Jakie są Twoje metody, aby jak najlepiej zrozumieć użytkowników? 

21. Jakich metod badawczych używasz przygotowując się do rozpoczęcia projektu?

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pytań i informacji do nich dołączonych okazało się przydatne. Jeśli chcesz pracować w tym obszarze wyślij nam swoje CV: https://digitalx.pl/wyslij-cv/.


Planujesz stworzenie, rozwój działu Digital Marketingu czy całego zespołu E-commerce?  Zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@digitalx.pl. Pomożemy Ci określić profil osoby, której potrzebujesz, zakres jej obowiązków, umiejscowienie w strukturze, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego kandydata.

Notojob.com 🚀 Praca w e-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany eCommerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej