12 stron do projektowania graficznego

Jeżeli nie masz zasobów i budżetów na pracę kreatywną związaną z projektowaniem graficznym, to mamy dla Ciebie rozwiązanie! W Internecie znajdziesz wiele darmowych stron, których możliwości mogą konkurować z profesjonalnymi programami do tworzenia atrakcyjnych formatów wizualnych. Za ich pośrednictwem stworzysz ciekawe grafiki, komunikaty, banery reklamowe, plakaty, prezentacje, ilustracje, animacje i wiele więcej. Sprawdź nasze zestawienie 12 stron, które szczególnie powinieneś wypróbować.

1. Canva

Porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach rekrutacyjnych

Porozmawiaj o swoich wyzwaniach rekrutacyjnych ze specjalistami DIGITALX. Specjalizujemy się w obszarze RETAIL & E-COMMERCE (DIGITAL MARKETING). Dowiedz się, jak jesteśmy w stanie rozwiązać Twoje problemy. Bez żadnych zobowiązań.

Umów rozmowę

Nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Najbardziej popularna strona wspierająca kreatywne działania z masą szablonów, elementów, zdjęć i fontów. Zaprojektujesz w niej plakat, ulotkę i zrobisz niebanalna prezentację. Niektóre komponenty graficzne są dostępne za niewielką opłatą. 

Wypróbuj: https://www.canva.com/

2. Crello

Pozwala tworzyć przepiękne animacje. Gotowe szablony podlegają edycji więc możesz zmieniać w nich kolory, dodawać i usuwać elementy, edytować teksty i umieszczać własne zdjęcia. W Crello znajdziesz ponad 50 tysięcy gotowych szablonów.

Wypróbuj: https://crello.com/

3. UIHUT

Znajdziesz tu ponad 10 tys. elementów różnego rodzaju, które wykorzystasz w codziennym projektowaniu treści na potrzeby Twoich aplikacji mobilnych i to bez żadnych opłat. Do dyspozycji masz ponad:

– 1200 szablonów,

– 7000 ikon,

–  2500 ilustracji. 

Potężna baza materiałów pomoże Ci projektować dużo i ciekawie. Popuść wodze kreatywności i zaszalej twórczo w UIHUT! 

Wypróbuj: https://www.uihut.com/

4. Paaatterns

Potężna biblioteka pięknych wzorów do wykorzystania w celach prywatnych i komercyjnych. Dla ułatwienia pracy z nimi wszystkie są udostępnione w formie wektorów. Niezaprzeczalnie Paaatterns wyniesie Twoje projektowanie na inny poziom i wyróżni na tle konkurencji. Szablony sprawdzą się świetnie jako tło na Twojego bloga bądź w projekcie wizytówki. 

Wypróbuj: https://products.ls.graphics/paaatterns/index.html

5. Humaaans

Projektowanie przy wykorzystaniu czystych estetycznych form i nieskomplikowanych kształtów to trend, który utrzymuje się od lat. Takie rozwiązanie proponuje Humaaans, który skupia się głównie na projektowaniu ilustracji. Biblioteka wielu figur jest do Twojej dyspozycji, a Ty możesz nie tylko z nich korzystać, modyfikować je, ale także tworzyć własne. 

Wypróbuj: https://www.humaaans.com/ 

6. FreeDesignResources

Dużo kreatywnych rozwiązań i szablonów pomoże Ci w atrakcyjnym projektowaniu. Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz, w większość dla osobistego użytku, czyli: formaty pod prezentacje, fonty, ikony. 

Zobacz również:  Specjalista od... Figma, narzędzia do projektowania interakcji i prototypowania

Wypróbuj: https://freedesignresources.net/

7. DesignBundles

Bogata biblioteka szablonów, fontów, ikon, zdjęć i pakietów graficznych, które możesz ściągnąć i wykorzystywać do własnych celów. Co więcej, wiele z tych elementów ma możliwość wykorzystania również na potrzeby komercyjne. Materiałów jest tak dużo, że z powodzeniem wypracujesz sobie w DesignBundles własny  atrakcyjny styl, a projektowanie nigdy Ci się nie znudzi.

Wypróbuj: https://designbundles.net/free-design-resources

8. TheHungryJPEG

Projektowanie komercyjne przy wykorzystaniu szeroko dostępnych darmowych programów nigdy nie było prostsze. TheHungryJPEG prezentuje ogromną bazę grafik, ilustracji, fontów i szablonów, które pobierasz wraz z załączoną licencją, co pozwala Ci na wykorzystywanie elementów w komercyjnych projektach. 

Wypróbuj: https://thehungryjpeg.com/

9. BeFonts

Jeżeli potrzebujesz szczególnych fontów, które idealnie wyrażą to co myślisz, to skorzystaj z BeFonts. Biblioteka jest ogromna a projekty świetne, że aż ciężko się zdecydować z czego skorzystać! Znajdziesz tu bardzo proste projekty jak również niezwykle dekoracyjne i oryginalne propozycje. Fonty udostępniane na stronie wykorzystasz w projektach prywatnych i komercyjnych. 

Wypróbuj: https://befonts.com/

10. FontPair

Jeżeli poszukujesz fontów, które będą tworzyły zgrany duet to możesz skorzystać z FontPair, który pomoże Ci naleźć najlepsze połączenie. Skorzystaj z dostępnych pakietów fontów, które są powiązane w pary. Możesz też oczywiście sam dopasować fonty do siebie tworząc naprawdę ciekawe kombinacje. 

Wypróbuj: https://www.fontpair.co/

11. Ionicons

Ikony powinny znajdować się w zasobach każdego projektanta graficznego, bo wykorzystywane są praktycznie zawsze i wszędzie. Co więcej, znajdziesz tu też bibliotekę poświęconą logo dla własnego użytku. Wszystkie elementy dostarczane są w formatach wektorowych.

Wypróbuj:  https://ionic.io/ionicons

12. HueSnap

Dobór elementów i kolorystyki do tematu przewodniego może być trudny, ale jest i na to świetne rozwiązanie. HueSnap posiada próbnik kolorów, który na podstawie wgranego przez Ciebie zdjęcia określi jakie barwy są w nim zawarte. Świetne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują nazw konkretnych kolorów, gdyż HueSnap podaje ich nazwy w systemie HEX oraz w opisie RGB.

Wypróbuj:https://www.huesnap.com/

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej