10 narzędzi do automatyzacji rekrutacji

Oczekujemy, że rekrutacja będzie szybsza, precyzyjniejsza i zakończy się sukcesem w postaci zatrudnienia idealnego pracownika. Rzeczywistość bywa jednak daleka od tej utopijnej wizji, co nie oznacza, że nie można chociaż trochę się do niej zbliżyć. Przedstawiamy 10 programów, których możliwości automatyzacji procesów w dziedzinie rekrutacji znacząco wpłyną na jej sukces.

LinkedIn. Zacznijmy od tego co dobrze znane i szeroko dostępne. LinkedIn posiada ogromną bazę specjalistów, a która stale się powiększa. Wychodząc naprzeciw potrzebom branży HR serwis proponuje swoje wewnętrzne rozwiązanie o nazwie LinkedIn Recruiter. Czego ono dostarcza? Dodatkowe filtry, rekomendacje, przegląd umiejętności, segregacja po stanowiskach. Będziesz też otrzymywał powiadomienia w momencie gdy pojawi się kandydat spełniający Twoje wcześniej zdefiniowane kryteria. Następnie za pośrednictwem serwisu możesz się z nim skontaktować i zaproponować ciekawe wyzwanie zawodowe. 

 

Pymetrics. To narzędzie wykorzystuje potencjał sztucznej inteligencji i opiera się głównie na założeniach algorytmów, które pomagają w znalezieniu odpowiedniego kandydata. Działania sztucznej inteligencji w tym procesie są stale monitorowane, aby jej wybory pozostały wolne od uprzedzeń i innych zmiennych, które mogą niesprawiedliwie dobierać kandydatury. W centrum algorytmu są testy i dane behawioralne, dzięki którym kandydatów możesz nawet znaleźć w branży, której nie brałeś wcześniej pod uwagę. Zapytasz o wspomniane testy? Już wyjaśniamy. Są one przedstawione w postaci gier, które wykonują kandydaci, a służą one do badania m.in. ich skupienia, cech poznawczych i emocjonalnych. Potrzebujesz potwierdzenia, że Pymetrics jest dla Ciebie. Rekruterzy twierdzą, że dzięki aplikacji ich czas procesu rekrutacji skrócił się aż o 75% i zredukował koszty z nią związane o 25%.

 

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Knockri. Sztuczna inteligencja w branży HR znalazła dla siebie naprawdę przyjazne miejsce.  Oto kolejna aplikacja wspierająca rekrutację wzbogacona o to rozwiązanie. Knocri jest aplikacją wideo z przeznaczeniem do rekrutacji zdalnej dbająca, aby cały proces był wolny od uprzedzeń i stereotypowego myślenia. Jak to robi? Sama dobiera kandydatów na podstawie ich CV i przygotowuje listę tych osób, których warto zaprosić do kolejnego etapu tj. rozmowy kwalifikacyjnej. 


Zoom.ai. Wspiera rekrutację zdalną dzięki możliwości przeprowadzenia wideo rozmowy. To, o czym warto wspomnieć to fakt, że Zoom.ai przygotowuje dla rekrutera krótkie podsumowanie kandydatur, aby był on dobrze przygotowany do spotkań. Skupia się na kluczowych informacjach, istotnych z punktu widzenia stanowiska. W kolejnych etapach pomaga m.in. w tworzeniu umów z pracownikami zbierając do nich dodatkowe informacje.

 

Hiretual. To baza talentów z ogromną ilością danych pobieranych z różnych serwisów internetowych dedykowanych pracy z uwzględnieniem nawet mediów społecznościowych. Jeżeli Twój idealny kandydat jest obecny w sieci to Hiretual na pewno do niego dotrze. Automatyzacja Hiretual to coś, co na pewno Ci się spodoba. Komponenty zawarte w aplikacji pomogą Ci przygotować pod każdego kandydata spersonalizowaną komunikację.

Przeczytaj:  Jak rekrutować więcej kobiet?


ZohoRecruit. W ramach narzędzia Blueprint dostępnego w ZohoRecruit masz dostęp do interfejsu, który samodzielnie skonfigurujesz i który ułatwi wiele Twoich procesów rekrutacyjnych. Stworzysz go z komponentów typu przeciągnij i upuść, a rozbudowany pulpit pomoże zoptymalizować działania w tych etapach rekrutacji, które wymagają najwięcej pracy. W ZohoRecruit masz możliwość weryfikacji kandydatur jeszcze przed etapem samej rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki temu przeprowadzisz szybką selekcję w oparciu o najistotniejsze dane.

 

Ideal. Skupia się na selekcji kandydatur wykorzystując sztuczną inteligencję. Z jej wykorzystaniem specjaliści ds. rekrutacji mogą sprawdzić ogromne ilości kandydatur w kilka sekund. Robi wrażenie! Co ciekawe, Ideal odrzuca informacje, które nie powinny być brane pod uwagę, a które to jednak często skupiają uwagę rekrutera w przypadku standardowej pierwszej selekcji i uprzedzają go do konkretnej kandydatury. 

 

CEIPAL Talent Hire. Aplikacja zbiera dane z serwisów społecznościowych i rekrutacyjnych. Automatyzacja procesów pomoże Ci w stworzeniu ścieżki rekrutacyjnej precyzyjnie odpowiadając na Twoje potrzeby. TalentHire wskaże Ci nawet listę najlepiej rokujących kandydatów, których warto zaprosić na rozmowę. Służy też radą podsuwając wskazówki jakie działania należy wdrożyć, aby specjaliści byli zainteresowani pracą w Twojej firmie.  Jeżeli już znajdziesz idealnego kandydata i zaproponujesz mu pracę to TalentHire pomoże Ci w onboardingu w pełni zdalnie. 

 

Texito. Skupia się na komunikatach wszelkiego rodzaju dbając o ich pozytywny przekaz. Aplikacja analizuje język Twojego ogłoszenia o pracę i proponuje rozwiązania, dzięki którym będzie ono czytelne i nikogo nie wykluczy. Generuje raporty ukazujące Twoje treści w zestawianiu z innymi nawiązującymi do podobnych tematów i, jeżeli tego wymagają,  zaproponuje modyfikacje treści oraz użycie bardziej trafionych sformułowań. Ogromna biblioteka danych, która pozwala Texito na takie działanie stale się poszerza, gdyż ciągle analizuje treści powiązane z branżą HR dostępne w Internecie takie jak: teksty rekrutacyjne, ogłoszenia o pracę, dokumenty rekrutacyjne. 

 

Reply. Aplikacja posiada opcje personalizacji wiadomości i dotarcie do wielu kandydatów poprzez dane zawarte w Internecie. Tworzy bazę danych kandydatów i otwiera Ci dostęp do nich poprzez wiele różnych kanałów komunikacji. Wbudowane moduły analityczne wskażą czy Twoje kampanie rekrutacyjne są efektywne. To bardzo przydatne dane, które pomogą Ci w planowaniu przyszłych kampanii i ulepszaniu ich. 

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej