TOP10 polskich podcastów HR

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo zmian w biznesie jest coraz szybsze, a wymagania względem zarządzania zasobami ludzkimi (HR) stają się coraz bardziej złożone, warto być stale na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami. W dziedzinie HR podcasty stały się nie tylko popularnym, ale i niezwykle wartościowym źródłem wiedzy, które pozwala na kontynuowanie nauki i rozwijanie się zawodowo nawet w czasie podróży, czy codziennych zajęć. W tym artykule przyjrzymy się TOP10 Polskim podcastom HR, które wyróżniają się jakością treści i inspirującymi rozmówcami. 

1. HR na Szpilkach

 https://open.spotify.com/show/70f1BiHkgIIu35WKnfuWHF

Rekrutuj efektywniej

Rekrutacja w E-commerce & Sprzedaży i marketingu. Rekrutujemy i doradzamy. Szczegółowy profil Kandydata ze wskazaniem indywidualnie dopasowanych KPI. Pracownicy, którzy dostarczą Twojej firmie wymiernych rezultatów. Weryfikujemy Kandydatów merytorycznie i osobowościowo. Udzielamy gwarancji na Kandydatów.

Umów rozmowę z Digitalx

Autorką podcastu HR na Szpilkach jest Monika Smulewicz (Managing Director w Grant Thornton Polska), wykładowca SGH, praktyk prawa pracy z ponad 20-letnim doświadczeniem w sprawnym zarządzaniu kapitałem ludzkim w organizacjach. Monika Smulewicz zajmuje się również prowadzeniem Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego. W swojej audycji online dzieli się z słuchaczami ekspercką wiedzą z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń i procesów kadrowo-płacowych. Serie jakie prowadzi to m.in: HR Detektyw oraz Przychodzi HR do Zarządu. 

2. Głos HR 

https://www.spreaker.com/show/glos-hr 

Autorką tego podcastu jest Anna Kusa (People & Culture Specialist w @BlueSoft), konsultantka kariery w @RekruterkaRadzi. Anna rozmawia ze swoimi gośćmi z branży HR m.in o candidate experience, ścieżkach kariery, ale również omawia różnego rodzaju case study.

3. Owocowe wtorki 

https://www.youtube.com/@OwocoweWtorki 

Owocowe Wtorki to podcast dla branży HR, który przedstawia wszystko to co trzeba wiedzieć o rekrutacji. Adrian Wolak oraz Natalia Bogdan wspólnie z gośćmi poruszają tematy tj. workation, employer branding,trendy w świecie HR, onboarding czy benefity, w które warto zainwestować. Swoje odcinki dodają w każdy wtorek na kanale YouTube. 

4. Raczkuję w HaeRach 

https://open.spotify.com/show/0isj3lyvqlXFniLlBBg0sV 

Autorem podcastu jest Filip Kaczmarek, który razem ze swoimi rozmówcami w formie wywiadów szuka odpowiedzi na pytania od początkujących HR’owców. Głównym celem jest pomoc młodym ludziom w zrozumieniu branży HR i tego, jak do niej wejść. Rozmawia ze znanymi osobami, pytając o tematy tj. employer branding, onboarding, różnice kulturowe, dyskryminacja w miejscu pracy, prawo pracy. 

5. HR – UP!

https://open.spotify.com/show/58ArhpEa0YWc9L7kzBeF7F 

Przeczytaj:  Personal brand, czyli marka osobista

HR- UP! to podcast autorstwa Agnieszki Widackiej (IT Recruitment Manager at MOTIFE), który dedykowany jest wszystkim zainteresowanym tematyką HR, a więc rekrutacją, onboardingiem pracowników, EB, employee advocacy, diversity w pracy czy szkoleniami. 

6. Dream Employer 

https://open.spotify.com/show/0q6j1epttE2Sat0NT4q2fU 

Dream Employer to podcast Pawła Zawadzkiego, który w towarzystwie ekspertów prowadzi rozmowy o dobrych praktykach branży HR, strategiach i kampaniach Employer Brandingowych oraz kluczowych kompetencjach przyszłości. Dotychczas w podcaście wystąpiły osoby tj. Adrian Martinez, Ewa Ogrodowska czy Aneta Skalska i wiele innych. 

7. HR Espresso

https://open.spotify.com/show/6XCB4R05QFlgBKbXo4O7NQ 

Autorem HR Espresso jest Jarek Jarzębowski, który samodzielnie oraz wspólnie z gośćmi omawia tematy HRowe w sposób prosty i konkretny. Dotychczas miał okazję mówić m.in o marketingu rekrutacyjnym, automatyzacji w HR, demotywacji wśród pracowników itp. W podcastach HR Espresso znajdzie się zatem coś nie tylko dla HRowców, ale również menedżerów zarządzających zespołami. 

8. EB-on

https://www.spreaker.com/show/eb-on-employer-branding 

EB- on to podcast autorstwa Małgorzata Wojciekiewicz, która od 2004 roku współpracuje z branżą HR, skupiając się wokół tematyki Employer Brandingu. EB-on jest idealnym podcastem dla tych, którzy chcą tworzyć przyjazne środowisko pracy zarówno dla siebie, jak i współpracowników. 

9. Ludzie z pracy 

https://www.spreaker.com/show/ludzie-z-pracy 

Róża Szafranek (autorka kursu online “Skuteczny Rekruter IT) w swoim podcaście opowiada o tym, jak przeprowadzać proces rekrutacji, jak odkrywać motywację i pozytywną energię w codziennej pracy, a także jak skutecznie działać podczas pracy zdalnej. Porusza również tematy dotyczące benefitów, presji, czy feedbacku. 

10. O krok do przodu – Liderzy zmian 

https://www.spreaker.com/show/o-krok-do-przodu-liderzy-zmian 

Autorką tego podcastu jest Monika Chutnik, która pomaga zespołom i organizacjom w rozwijaniu umiejętności zarządzania i pracy zespołowej, a także przygotowuje je do efektywnego funkcjonowania na międzynarodowych rynkach. W swoim podcaście odnosi się do tematów związanych z budowaniem międzynarodowych zespołów, zarządzania wirtualnym zespołem oraz rozwoju liderów. 

 

Każdy z przedstawionych wyżej podcastów oferuje unikalne perspektywy, eksperckie wskazówki i inspirujące historie. W związku z tym zachęcamy do eksploracji świata HR przy pomocy polecanych przez nas treści. Niech każdy odcinek będzie dla Was nowym krokiem w kierunku doskonalenia umiejętności, motywacji i sukcesu zawodowego. 

Notojob.com 🚀 Oferty pracy w E-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany Retail & E-commerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.