Amazon otwiera się na sprzedawców z 85 krajów

Firma Amazon właśnie dodała 85 nowych krajów do zamkniętej listy kwalifikujących się sprzedawców. Drzwi otworzyły się głównie w Azji Środkowej, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Południowej i Afryce. Godne uwagi kraje, które dołączają do platformy, to Pakistan, Kazachstan, Urugwaj, Wenezuela, Republika Południowej Afryki, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska.

Wcześniej sprzedawcy z krajów spoza listy korzystali z usług pośredników lub podmiotów gospodarczych z siedzibą w sąsiednich krajach, aby wystawiać swoje produkty na Amazon. Teraz mogą obsługiwać swoją sprzedaż samodzielnie. Dla niektórych krajów może się to okazać fantastyczną szansą na podniesienie eksportu. Dla przykładu w Pakistanie dwie największe gałęzie przemysłu to produkcja tekstyliów bawełnianych i produkcja odzieży. Jeżeli Pakistan pójdzie śladami Chin to lokalny przemysł rozwinie się jeszcze bardziej, aby wprowadzić więcej firm na rynek.

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji e-commerce?

Digitalx weryfikuje i zatrudnia ludzi w obszarze e-commerce & digital. Wykorzystujemy branżowe doświadczenie i wypracowane relacje. Zapomnij o przedłużających się procesach, niepotrzebnych kosztach i niedopasowanych kandydatach.

Zapraszamy do kontaktu

Sprzedawcy z praktycznie wszystkich krajów na świecie mogą teraz sprzedawać na Amazon. Podobnie jak w przypadku poprzednich etapów ekspansji Amazona, takich jak otwarcie e-commerce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Polsce lub udostępnienie nowych elementów, takich jak reklamy sponsorowane w Holandii i Singapurze, daje to ogromne możliwości i poprawę międzynarodowego dostępu dla firm i kupujących. Nieliczne państwa, które zgody na handel jeszcze nie otrzymały to kraje objęte surowymi sankcjami, takie jak Kuba, Iran i Korea Północna.

Notojob.com 🚀 Praca w e-commerce

Portal ogłoszeń dedykowany eCommerce. Praca, którą polubisz!

Zobacz więcej