Senior SEM e-commerce Performance Marketing Specialist | B2B
Warszawa
wynagrodzenie 9,000 - 12,000 zł / Netto
Kategoria SEM
Utworzony 25-10-2021
E-mail: polecam@digitalx.pl
Informacje o pracy
Dodano:  25-10-2021
Wygasa:  31-12-2021

Jesteśmy firmą rekrutacyjną specjalizującą sią w branży E-commerce & Digital. Aktualnie dla naszego klienta – czołowej europejskiej firmy meblarskiej  działającej na rynku e-commerce, poszukujemy osoby na stanowisko:

Senior SEM e-commerce Performance Marketing Specialist

Nasz klient prowadzi kampanie, których budżet sięga milionów. Swoje działania kierują na zachodnią Europę. To szansa, by poznać specyfikę prowadzenia kampanii w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i wielu innych krajów.

KLUCZOWE ZADANIA I ODPOWIEDZIALNOŚCI:

  • Codzienny monitoring wyników kampanii Google Ads w podziale na typy.

  • Planowanie wydatków miesięcznych, kwartalnych wraz z zespołem (innymi channel ownerami).

  • Wprowadzanie zmian w tempie kampanii na podstawie postanowień zespołu.

  • Planowanie działań mających na celu osiągnięcie planowanych KPI (nie tylko budżet ale też ROAS, CPA, CTR, CPC)

  • Update’owanie kampanii o nowe produkty na podstawie lanuch’ów produktowych.

  • Szukanie nowych szans w kanale w związku z lanuch’em nowego produktu/kategorii.

  • Zgłaszanie zmian sezonowych lub lokalnych, krótkoterminowych zmian na rynku.

  • Tworzenie cotygodniowych prezentacji na spotkanie między zespołowe.

  • Diagnozowanie przyczyn zmian i tworzenie planów mających na celu minimalizowania negatywnych skutków konkurencji/rynku.

  • Optymalizowanie tekstów reklamowych w języku angielskim, francuskim, niemiecki, niderlandzkim (we współpracy z tłumaczami).

  • Analiza słów kluczowych (keyword analysis).

  • Prowadzenie i kontrolowanie kampanii w marketplace’ach (5% czasu).

  • Prowadzenie i kontrolowanie kampanii w systemie Criteo (3% czasu).

  • Prowadzenie kampanii YouTube.

WYMAGANIA:

  • Minimum 3 – letnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu kampanii Google Ads

  • Min. 1 rok doświadczenia w prowadzeniu kampanii Google Shopping

  • Gotowość pracy w biurze w Warszawie (aktualnie pracujemy hybrydowo)

  • Bardzo dobra znajomość Microsoft Excel lub Google Sheets (do podglądania i ingerowania w duże pliki CSV z feedów produktowych)

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

  • Odwaga w prowadzeniu kampanii w językach obcych

  • Efektywne planowanie pracy

  • Efektywnie planowanie i prowadzenie projektów wspólnych

  • Samozaparcie w korzystaniu z dedykowanych narzędzi wewnętrznych

  • Chęć do rozszerzania możliwości narzędzi wewnętrznych we współpracy z programistami backend’owymi.

  • Entuzjazm wobec idei i rozwiązań ESG (ograniczanie negatywnych skutków wpływu biznesu na środowisko i społeczeństwo)

  • Chęć wychodzenia poza swój zakres i kanał i branie odpowiedzialności z innych zakresów e-commerce (np. planowanie promocji, budżetowanie całościowe performance marketing, prowadzenie projektu tworzenia narzędzi)

OFERUJEMY:

  • Kontrakt B2B

  • Bezpłatna opieka medyczna- Luxmed

  • Karta multisport

  • Extra dzień wolny w każdym miesiącu (+12 dni wolnych w roku dodatkowo )

  • Możliwość poznania nowych ciekawych osób

  • Zdobycie doświadczenia w znanym start-up’ie

  • Zniżka na meble

  • Potrzebne narzędzia do pracy

  • Pracę hybrydową